Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för SM 2019

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till SM 2019:


Namn

Klubb

Klass

Start
Aarne Tukki Bogesunds BK Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Adam Andersson BK Cahoot Herrar A - 16 Söndagen den 26 maj 14:00
Adam Andersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Adam Hempel BK Force Herrar A 22-30 Måndagen den 27 maj 19:00
Adrian Bolin Solblad IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Agneta Mattsson BK Laxen Damer A 65- Lördagen den 11 maj 14:00
Ahmed Shalbak Hedemora Ungdoms BK Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 14:00
Albin Cedergren Zorrow Club Herrar A - 16 Söndagen den 12 maj 14:00
Albin Sandberg Team Alingsås BC Herrar A 17 - 21 Lördagen den 13 april 14:00
Albin Sandberg Team Alingsås BC Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Alex Burell BK Frisk Herrar B 17-21 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Alex Joki BK Amiki Herrar A - 16 Tisdagen den 28 maj 19:00
Alexander Engström Volvo FK Herrar A 22-30 Onsdagen den 1 maj 14:00
Alexander Engström Volvo FK Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Alexander Farén Edsbyns BK Herrar A 31-40 Lördagen den 11 maj 10:00
Alexander Holm Kvänums BK Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 14:00
Alexander Johansson Kulladals BS Elitklass Herr Söndagen den 26 maj 10:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Söndagen den 19 maj 14:00
Alexander Tigerstrand Team Clan BK Herrar A - 16 Lördagen den 16 mars 14:00
Alexsander Flodin BK Joker Herrar A 17 - 21 Fredagen den 24 maj 14:00
Alf Fredell Team X-Bowlers BC Herrar B 65- Söndagen den 12 maj 14:00
Alf Karlsson Kings Pin BK Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 10:00
Alf Karlsson IK Sterling Herrar A 65- Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Alfred Odbert BK Glam Herrar B 17-21 Söndagen den 19 maj 14:00
Alfred Odbert BK Glam Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Alice Lindqvist Team Baltzar BC Damer A -16 Torsdagen den 30 maj 14:00
Alice Lindqvist Team Baltzar BC Damer A -16 Damer A -16
Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 14:00
Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65- Herrar A 65-
Allan Sennevall BK Ax Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Altti Mattila Hammarby IF BF Herrar A 65- Söndagen den 5 maj 10:00
Alva Juul Skillingaryds IS Damer B 17-21 Lördagen den 16 mars 14:00
Alva Juul Skillingaryds IS Damer B 17-21 Damer B 17-21
Alvin Kvarnström BK Force Herrar A - 16 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Amanda Dössing BK Mjölby Bowling Damer B 17-21 Söndagen den 12 maj 14:00
Amanda Engström BK Kaskad Elitklass Damer Torsdagen den 30 maj 14:00
Amanda Gadd Spader Dam Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 10:00
Ambjörn Lindqvist Team Baltzar BC Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Ambjörn Wermelin BK Kåess Herrar A 41-50 Lördagen den 23 mars 10:00
Anders Andersson Warpen BK Herrar B 65- Lördagen den 13 april 14:00
Anders Borén BK Amiki Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Anders Hermansson Ludvika BK Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Anders Holm Sollentuna BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Anders Jakobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Anders Jakobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Anders Kalhed IK Sleipner Herrar B 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Anders Klasson BK Kåess Herrar A 31-40 Söndagen den 28 april 10:00
Anders Kretz BK Ax Herrar B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Anders Kronstam BK Tolvåker Herrar A 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Anders Larsen BK Rosen Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Anders Linderstrand Team Södertälje BK Herrar B 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Anders Mellén Kabare BS Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Anders Rogvall Jönköpings Kägelklubb Herrar A 22-30 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Anders Svensson Vetlanda BC Herrar A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Anders Wirtanen Team Södertälje BK Herrar A 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Anders Wåhlstedt BK Nobel Herrar A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Anders Wåhlstedt BK Nobel Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Anders Öhman Sundbybergs IK Herrar A 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Andreas Granlund BK Cahoot Herrar B 31-40 Onsdagen den 29 maj 19:00
Andreas Granlund BK Cahoot Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Andreas Grönstrand BK Granen Herrar A 22-30 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Andreas Gustavsson BK Jösse Herrar A 31-40 Onsdagen den 1 maj 10:00
Andreas Gustavsson BK Jösse Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Andreas Holm BK Ax Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Andreas Holm BK Ax Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Andreas Karlsson Hurricanes BK Herrar B 22-30 Lördagen den 18 maj 14:00
Andreas Karlsson Hurricanes BK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Anelia Andersson BK Cahoot Damer A -16 Söndagen den 26 maj 14:00
Anette Claesson BK Oden Falköping Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Anette Eriksson BK Laxen Damer A 65- Lördagen den 11 maj 14:00
Anette Öberg BC Cobbers Damer A 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Angelica Levin BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 27 april 10:00
Anita Wanhainen Team Södertälje BK Damer A 51-64 Söndagen den 5 maj 10:00
Ann Otter Team X-Bowlers BC Damer B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Ann Otter Team X-Bowlers BC Damer B 51-64 Damer B 51-64
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Damer B 41-50 Lördagen den 23 mars 10:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Damer B 41-50 Damer B 41-50
Ann-Christin Håkansson Team Ystad BK Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Damer B 51-64
Ann-Ki Larsson Carlsson Hammarby IF BF Damer A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Ann-Louise Aureliusson BK Merci Damer A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Ann-Marie Sandberg BK Ös På Damer A 65- Fredagen den 24 maj 14:00
Ann-Marie Sandberg BK Ös På Damer A 65- Damer A 65-
Ann-Sofie Asplund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Ann-Sofie Asplund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Damer B 51-64
Anna Andersson Spader Dam Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 10:00
Anna Staflund BK Brio Damer A 41-50 Fredagen den 24 maj 14:00
Anna Staflund BK Brio Damer A 41-50 Damer A 41-50
Anna-Carin Björklund BK Granen Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Anna-Greta Bergström Mini Arccus Club Damer A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Anna-Greta Bergström Mini Arccus Club Damer A 65- Damer A 65-
Anna-Lena Lagerström BK Origo Damer A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Annabelle Andersson BK Cahoot Damer A -16 Söndagen den 26 maj 14:00
Anne Johansson BS Kulorna Damer A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Anne Kiiskinen BK Parant Damer B 51-64 Lördagen den 23 mars 14:00
Anneli Blomqvist B-K Eva Elitklass Damer Lördagen den 11 maj 10:00
Anneli Blomqvist B-K Eva Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Anneli Göransson BK Oden Falköping Damer A 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Anneli Malmer Hönö BK Damer A 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Annelie Andreasson BK ABeCe Damer A 51-64 Lördagen den 13 april 10:00
Annelie Andreasson BK ABeCe Damer A 51-64 Damer A 51-64
Annelie Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 51-64 Söndagen den 26 maj 14:00
Annelie Tibblin Sigma BK Damer B 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Annette Hofvander Sollentuna BwK Damer A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Annica Andersson BK Birger Damer B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Annie Sjöndin Kahlbom AIK Damer A 17-21 Lördagen den 13 april 14:00
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Annika Eriksson BK Birger Damer A 65- Lördagen den 11 maj 14:00
Annika Grönvall BK Mistral Damer A 31-40 Tisdagen den 28 maj 19:00
Annika Grönvall BK Mistral Damer A 31-40 Damer A 31-40
Annika Jonsson Nord Örgryte IS BF Damer A 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Annika Jonsson Nord Örgryte IS BF Damer A 41-50 Damer A 41-50
Annika Kilander BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Annika Kilander BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Damer A 41-50
Annika Ström BK Oden Falköping Damer B 31-40 Lördagen den 18 maj 14:00
Annika Ström BK Oden Falköping Damer B 31-40 Damer B 31-40
Ante Andersson BK Kyrk Skövde Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Anton Andersson IS Göta Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 10:00
Anton Andersson IS Göta Herrar A - 16 Herrar A - 16
Anton Emanuel Team Ystad BK Herrar A - 16 Lördagen den 25 maj 10:00
Anton Gehlin AIK Elitklass Herr Onsdagen den 29 maj 19:00
Ari Mutka Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Arman Baensaf Stureby BK Herrar B 22-30 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Arman Baensaf Stureby BK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Arne Olofsson BK Rosen Herrar B 41-50 Onsdagen den 1 maj 14:00
Arne Olofsson BK Rosen Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Asko Narkiniemi BwK Ankaret Herrar B 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Axel Simonsson Bodens BS Herrar A 22-30 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Barbro Erlandsson BK Team Trollhättan Damer A 65- Söndagen den 26 maj 14:00
Barbro Erlandsson BK Team Trollhättan Damer A 65- Damer A 65-
Bengt Ahlstrand Team Mariestad BK Herrar B 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Semifinal
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Final
Benjamin Lambert Matteus-Pojkarna BK Herrar B 22-30 Onsdagen den 29 maj 19:00
Benny Ahnberg Gislaveds BK Herrar A 65- Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Benny Jacobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Benny Ohlsson Kings Pin BK Herrar B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Benny Ohlsson Kings Pin BK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Benny Skogsberg Delta 72 Herrar B 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Bernt Olsson Volvo FK Herrar B 65- Onsdagen den 1 maj 14:00
Bernt Sundh SK Nova Herrar B 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Bert Andersson BK Runan Herrar B 65- Söndagen den 12 maj 10:00
Bert-Arne Jakobsson IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Bert-Ola Ekenstedt Sanna BK Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Bert-Ola Ekenstedt Sanna BK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Bertil Källberg KS Edsbowlarna Herrar B 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Birgitta Eklund BK Granen Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Birgitta Nilsson BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Björn Kindström BK Karma Herrar B 31-40 Lördagen den 11 maj 14:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Björn Mattsson Täby BwK Herrar B 41-50 Måndagen den 27 maj 19:00
Björn Mattsson Täby BwK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Bo Jansson BK Loket Herrar B 51-64 Onsdagen den 1 maj 10:00
Bo Lindius Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Bo Pelander Team Södertälje BK Herrar A 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Bo Qvist Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Bobby Hellman Kabare BS Herrar A 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Bonny Lilja Hönö BK Herrar A 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Bonny Lilja Hönö BK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Brian Folkesson BK Taifun Herrar A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Brian Moreno BK Trol Herrar A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Britt Johansson Team Blue BK Damer A 65- Söndagen den 19 maj 10:00
Börje Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Börje Knutsson Warpen BK Herrar B 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Börje Salmén Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Cajsa Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Lördagen den 27 april 14:00
Cajsa Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Cajsa Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Camilla Olofsson Stånga IF Damer A 22-30 Onsdagen den 1 maj 14:00
Camilla Olofsson Stånga IF Damer A 22-30 Damer A 22-30
Carin Johansson BK 64 Elitklass Damer Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Carina Eriksson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Carina Thörnqvist Svensson BK V8 Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Carina Wiktorsson BK Team Obelix Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Carl Eklund IKW/Köping BK Herrar A - 16 Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Carl Eklund IKW/Köping BK Herrar A - 16 Herrar A - 16
Carl Fröde Täby BwK Herrar A 31-40 Tisdagen den 28 maj 19:00
Carl Wikhede Piteå BK Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 14:00
Carl-Oskar Palmér Team Clan BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Carola Karlsson Warpen BK Damer A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Carola Karlsson Warpen BK Damer A 65- Damer A 65-
Carola Pettersson BK Prime Sthlm Damer B 41-50 Onsdagen den 1 maj 14:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Damer A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Catarina Tiveljung Hurricanes BK Damer B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Cathrine Mjöbo Lunds BK Mamba Damer B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Catrin Tocklin United BC Damer B 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Catrin Tocklin United BC Damer B 41-50 Damer B 41-50
Cecilia Modh BK Prime Sthlm Damer A 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Cecilia Modh BK Prime Sthlm Damer A 31-40 Damer A 31-40
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Damer A 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Damer A 41-50 Damer A 41-50
Christel Carlsson Örgryte IS BF Damer A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Christer Ax Marbodals BS Herrar B 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Christer Berg Hellas BK Herrar B 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Christer Egeborg Kings Pin BK Herrar B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Christer Eklund BK Amiki Herrar A 65- Lördagen den 27 april 10:00
Christer Hodell Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Christer Hörngren Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Söndagen den 5 maj 10:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Herrar B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Christer Mellberg Karlstad BK Herrar B 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Christer Plahn Bålsta BC Herrar A 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Christer Rapp Kulladals BS Elitklass Herr Torsdagen den 23 maj 19:00
Christer Rylander Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Christer Sundqvist BC 24 Carat Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Christian Christensen BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Christian Forsebrink Sigma BK Herrar A 22-30 Torsdagen den 30 maj 10:00
Christian Liljestrand BK Nobel Elitklass Herr Söndagen den 28 april 10:00
Christian Liljestrand BK Nobel Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Christian Liljestrand BK Nobel Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Christin Ellertsson BK Team Obelix Damer A 31-40 Lördagen den 4 maj 10:00
Christina Granath BwK Ankaret Damer B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Christina Kiiskinen BK Kaskad Damer A 22-30 Torsdagen den 30 maj 14:00
Christina Lindqvist Team Baltzar BC Damer A 41-50 Torsdagen den 30 maj 14:00
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Lördagen den 18 maj 10:00
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Christoffer Eklund Sigma BK Herrar A 22-30 Torsdagen den 30 maj 10:00
Christoffer Gustavsson Forsheda BK Herrar A 31-40 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Herrar A - 16 Söndagen den 12 maj 10:00
Christopher Nylen NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Lördagen den 11 maj 10:00
Christopher Nylen NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Claes Björklund Kabare BS Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Claes Johansson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Claes Lindh Åmåls BC Herrar B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Onsdagen den 1 maj 10:00
Clara Aneer BC Pegasus Damer A -16 Måndagen den 20 maj 19:00
Clea Persson BK Bells Damer B 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Clea Persson BK Bells Damer B 41-50 Damer B 41-50
Conny Aronsson Annelunds BK Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Conny Halvarsson Östersunds BK Herrar B 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Cristopher Nybom AIK Elitklass Herr Onsdagen den 1 maj 14:00
Dan Persson BK Tegnér Herrar A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Dan Persson BK Tegnér Herrar A 65- Herrar A 65-
Dan Ronström BS 23 Herrar B 41-50 Lördagen den 13 april 10:00
Dan Toropu Värtans IK Herrar B 31-40 Tisdagen den 28 maj 19:00
Daniel Aröd BK Sunny Herrar B 31-40 Tisdagen den 28 maj 19:00
Daniel Aröd BK Sunny Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Daniel Carlsson Mini Arccus Club Herrar B 31-40 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Daniel Fransson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Daniel Holmberg Team Ystad BK Herrar B 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Daniel Johansson Ludvika BK Herrar A 31-40 Lördagen den 4 maj 14:00
Daniel Johansson Team Clan BK Herrar A 17 - 21 Söndagen den 5 maj 10:00
Daniel Johansson Ludvika BK Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Daniel Jones Täby BwK Herrar B 41-50 Måndagen den 27 maj 19:00
Daniel Lundström IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Daniel Lundström IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Daniel Svahn BK Nobel Herrar A 17 - 21 Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Daniel Svahn BK Nobel Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Dennis Andersson BK Karma Herrar A 17 - 21 Lördagen den 11 maj 14:00
Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK Elitklass Herr Onsdagen den 29 maj 19:00
Dennis Eklund Stureby BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Dennis Eklund Stureby BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Dennis Lindblom BK Skrufscha Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Dennis Pettersson Motala BF Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Dimitris Savvakis BK Raa Herrar B 41-50 Lördagen den 11 maj 10:00
Ebba Winberg BK Force Damer A -16 Söndagen den 19 maj 14:00
Eddie Jensen BK Raa Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Edson Valdivia Kalmar AIK BK Herrar B 41-50 Lördagen den 11 maj 10:00
Edson Valdivia Kalmar AIK BK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Elias Ersson BK Karma Herrar A - 16 Lördagen den 11 maj 14:00
Elias Karlsson Tingsryd KK Herrar A - 16 Lördagen den 4 maj 14:00
Elias Sjögren Turebergs BwK Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 10:00
Elias Sjögren Turebergs BwK Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Eliaz Olsson BK Femtionian Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 10:00
Eliaz Olsson BK Femtionian Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Elin Ek B-K Eva Damer B 22-30 Lördagen den 11 maj 10:00
Elin Ek B-K Eva Damer B 22-30 Damer B 22-30
Elin Gustavsson Spader Dam Damer A -16 Söndagen den 19 maj 10:00
Elin Jörnelind Warpen BK Damer A 22-30 Lördagen den 13 april 14:00
Elis Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Elis Jacobsson Team Värnamo BC Herrar A 17 - 21 Lördagen den 13 april 14:00
Elisabeth Larsson BK Karma Damer B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Elisabeth Norkvist BK Force Damer A 17-21 Söndagen den 19 maj 14:00
Elisabeth Norkvist BK Force Damer A 17-21 Damer A 17-21
Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Damer B 51-64 Söndagen den 26 maj 14:00
Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21 Söndagen den 26 maj 14:00
Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Ellinor Hedengren Spader Dam Damer B 22-30 Söndagen den 26 maj 10:00
Ellinor Hedengren Spader Dam Damer B 22-30 Damer B 22-30
Elsa Mattsson Trolle BK Damer B 31-40 Lördagen den 23 mars 10:00
Elsa Mattsson Trolle BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Damer A 22-30 Lördagen den 13 april 14:00
Emelie Larsson BK Force Damer B 17-21 Söndagen den 28 april 10:00
Emelie Larsson BK Force Damer B 17-21 Damer B 17-21
Emelie Lideberg Team X-Calibur BK Damer A 22-30 Lördagen den 11 maj 10:00
Emelie Neidenmark BK Merci Elitklass Damer Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Emelie Ottosson BK Origo Damer A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Emelie Ottosson BK Origo Damer A 31-40 Damer A 31-40
Emelie Tiveljung BK Merci Damer A 22-30 Lördagen den 18 maj 14:00
Emelie Tiveljung BK Merci Damer A 22-30 Damer A 22-30
Emil Billman BK Oden Falköping Herrar B 22-30 Lördagen den 18 maj 10:00
Emil Billman BK Oden Falköping Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Emil Fors Matteus-Pojkarna BK Herrar B 31-40 Onsdagen den 29 maj 19:00
Emil Fredriksson BK June Herrar A 22-30 Lördagen den 13 april 14:00
Emil Holmberg Bodens BS Elitklass Herr Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Emil Nilsson BK Allön Herrar A - 16 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Emil Nilsson BK Allön Herrar A - 16 Herrar A - 16
Emil Ring BS 23 Herrar B 31-40 Torsdagen den 23 maj 19:00
Emilia Kiiskinen Motala BF Damer A -16 Lördagen den 23 mars 14:00
Emma Andersson Spader Dam Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 10:00
Emma Burman B-K Eva Damer A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Emma Gadd Spader Dam Damer A -16 Söndagen den 26 maj 10:00
Emma Halttunen Spader Dam Damer A 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Emma Janson Marbodals BS Damer B 31-40 Lördagen den 11 maj 14:00
Emma Janson Marbodals BS Damer B 31-40 Damer B 31-40
Emma Lejman Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Emma Mewén BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 27 april 10:00
Emma Persson BK Miss Damer B 22-30 Lördagen den 4 maj 10:00
Emrik Hansson IK Gotlandspärlan Herrar B 17-21 Lördagen den 27 april 14:00
Emrik Hansson IK Gotlandspärlan Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Engla Cotera Nilsson Stureby BK Damer A -16 Måndagen den 20 maj 19:00
Eric Nordström Team Clan BK Herrar A 17 - 21 Fredagen den 24 maj 14:00
Eric Sjöberg BK Jösse Elitklass Herr Söndagen den 12 maj 14:00
Eric Strömberg BK Team Obelix Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Eric Wenström BK Mjölby Bowling Herrar A - 16 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Herrar A 31-40 Söndagen den 19 maj 14:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Erik Andersin Stureby BK Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Erik Andersin Stureby BK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Erik Björklund Östersunds BK Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Erik Johansson Team Lerum BC Herrar B 65- Lördagen den 13 april 14:00
Erik Persson Götene BK Herrar A 22-30 Söndagen den 28 april 10:00
Erika Svensson B-K Eva Damer A 22-30 Lördagen den 11 maj 10:00
Erika Svensson B-K Eva Damer A 22-30 Damer A 22-30
Erkki Samppala BK Solid Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Esther Lehrman BK Hallandia Damer A -16 Söndagen den 5 maj 10:00
Eva Andersson BK Full House Elitklass Damer Lördagen den 27 april 14:00
Eva Bengtsson Stånga IF Damer B 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Eva Bengtsson Stånga IF Damer B 41-50 Damer B 41-50
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Damer B 51-64
Eva Engström BK Lin Damer B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Eva Lindfors BK Elan Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Eva Nyholm Jönsson Kings Pin BK Damer B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Eva Renvall BK Fermé Damer A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Eva Renvall BK Fermé Damer A 51-64 Damer A 51-64
Eva Vännman Domsjö IF BK Damer A 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Eva-Lotte Axelsson BK Filippa Damer A 65- Torsdagen den 30 maj 14:00
Evelina Andersin B-K Eva Damer A 31-40 Onsdagen den 29 maj 19:00
Evelina Rosqvist Nilsson BK Bells Damer B 22-30 Söndagen den 19 maj 10:00
Evy Larsson BwK Ankaret Damer A 65- Onsdagen den 1 maj 14:00
Ewa Eliasson BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Faruk Ohranovic Sundbybergs IK Herrar B 41-50 Måndagen den 20 maj 19:00
Felicia Berg AIK Damer A 22-30 Lördagen den 4 maj 10:00
Felicia Bergvall BK Kaskad Damer A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Felicia Bergvall BK Kaskad Damer A 22-30 Damer A 22-30
Felicia Engblom Linköpings DBS Zorita Damer B 22-30 Lördagen den 18 maj 14:00
Felicia Engblom Linköpings DBS Zorita Damer B 22-30 Damer B 22-30
Felicia Jonsson Motala BF Damer A -16 Lördagen den 23 mars 14:00
Felicia Svensson BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 27 april 10:00
Felix Bergman Team Clan BK Herrar A - 16 Onsdagen den 29 maj 19:00
Felix Ståhl BK Thule Herrar B 22-30 Söndagen den 26 maj 10:00
Filip Emanuel Team Ystad BK Herrar A 17 - 21 Lördagen den 25 maj 10:00
Filip Kockander BK Force Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 14:00
Filip Landkvist BK Mjölby Bowling Herrar B 17-21 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Filip Malmer Marbodals BS Herrar B 17-21 Lördagen den 25 maj 14:00
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Freddy Johansson BK Rosen Herrar A 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Fredrik Andersson IK Sleipner Herrar B 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Fredrik Andersson Sundbybergs IK Herrar A 17 - 21 Lördagen den 18 maj 10:00
Fredrik Engström IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK Herrar B 22-30 Onsdagen den 29 maj 19:00
Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Herrar B 65-
Gert Larsson BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Gert Sundin AIK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Gittan Aronson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Goliat Olofsson BK Femtionian Herrar B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Gunilla Norberg BK Bells Damer B 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Gunnar Andersson DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Gunnar Bergström Mini Arccus Club Herrar A 65- Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Gunnar Cednert Warpen BK Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Gunnar Moquist KK Träff Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Gunnar Persson Warpen BK Herrar A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb Herrar A 65- Onsdagen den 1 maj 14:00
Gunnel Hägg-appelberg Team Blue BK Damer A 65- Söndagen den 19 maj 10:00
Gustaf Björkman BK Karma Herrar B 17-21 Lördagen den 11 maj 14:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Göran Bergendorff BK Amiki Herrar A 65- Tisdagen den 28 maj 19:00
Göran Jans BK Stöten Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Göran Larsson Delta 72 Herrar B 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Göran Larsson BK Rättvik Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Göran Malmkvist Warpen BK Herrar B 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Göran Pilblad Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 65- Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Göran Pilblad Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 65- Herrar A 65-
Göran Tegström Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Hampus Nilsson Örgryte IS BF Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Hampus Wiklund Team Linköping BC Herrar A - 16 Söndagen den 12 maj 14:00
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Hanna Hillman Sandvikens AIK BK Damer A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Hanna Larsson BK Force Damer A -16 Söndagen den 28 april 10:00
Hanna Lindberg BK Oden Falköping Damer B 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Hanna Olsson BS Hässle Damer B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Hanna Olsson BS Hässle Damer B 17-21 Damer B 17-21
Hans Andersson DN-Expressens IF Herrar B 65- Fredagen den 24 maj 14:00
Hans Andersson BK Force Herrar A 65- Måndagen den 27 maj 19:00
Hans Bengtsson Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Hans Forsén Team Växjö BC Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Hans Forsén Team Växjö BC Herrar A 65- Herrar A 65-
Hans Fredén BK Amiki Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Hans Larsson BK Amiki Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Hans Linderstrand Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Hans Modh BK Raa Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Hans Rydén BK Mjölby Bowling Herrar B 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Hans-Olof Bengtsson BKF Falkenberg Herrar B 51-64 Lördagen den 23 mars 10:00
Harri Makkonen Täby BwK Herrar B 41-50 Torsdagen den 23 maj 19:00
Helen Eklund Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Helena Carlsson Umeå IK BF Elitklass Damer Söndagen den 28 april 10:00
Helena Embretzén BK Elan Damer A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Helena Josjö Bodens BS Damer A 41-50 Lördagen den 16 mars 14:00
Helena Josjö Bodens BS Damer A 41-50 Damer A 41-50
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Söndagen den 12 maj 10:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Herrar A 41-50 Lördagen den 13 april 14:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Henrik Eriksson Bodens BS Herrar A 22-30 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Henrik Holm BK Team Kungsbacka Herrar A 41-50 Fredagen den 24 maj 14:00
Henrik Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 14:00
Henrik Karlsson LC 17 BK Kristinehamn Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Henrik Nyström Sigma BK Herrar B 22-30 Torsdagen den 30 maj 10:00
Henry Ingmansson BK Viskan Herrar B 51-64 Söndagen den 12 maj 10:00
Hugo Gillner BK Taggen Herrar A - 16 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Hugo Nilsson BK Allön Herrar A 17 - 21 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Håkan Edén Karlstad BK Herrar B 65- Söndagen den 12 maj 14:00
Håkan Eriksson DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Håkan Hellsing BK Ax Herrar A 41-50 Söndagen den 5 maj 10:00
Håkan Larsson Sandvikens AIK BK Herrar A 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Håkan Nilsson BK Thule Herrar A 51-64 Söndagen den 26 maj 10:00
Håkan Rask BK ABeCe Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 10:00
Håkan Thurmander BK Trol Herrar A 41-50 Torsdagen den 23 maj 19:00
Ian Robinson AIK Elitklass Herr Onsdagen den 29 maj 19:00
Ida Andersson BK Högland Elitklass Damer Lördagen den 27 april 10:00
Ida Elofsson BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Ina Johansson BK Karma Damer B 41-50 Lördagen den 11 maj 14:00
Inga Lill Zedig Team Blue BK Damer A 65- Söndagen den 19 maj 10:00
Ingela Gruvsjö-Bergling BK Granen Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Ingela Johansson Hurricanes BK Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Ingolf Lundevall BK Rättvik Herrar A 65- Söndagen den 12 maj 14:00
Isabell From Stureby BK Damer A -16 Lördagen den 11 maj 10:00
Isabella Birthe Knudsen Andreasen Spader Dam Damer B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Isabelle Lindgren Östersunds BK Damer A 31-40 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Isabelle Lindgren Östersunds BK Damer A 31-40 Damer A 31-40
Jacob Carlsson Team Gamleby BC Herrar A 22-30 Torsdagen den 30 maj 14:00
Jacob Carlsson Team Gamleby BC Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
James Blomgren Team Alingsås BC Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Jan Andersson BwK Ankaret Herrar B 31-40 Torsdagen den 23 maj 19:00
Jan Flodin Team Enköping BK Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Jan Hoflin SK Nova Herrar B 65- Lördagen den 18 maj 10:00
Jan Larsen Team Clan BK Herrar A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Jan Lundgren BK Kåess Herrar A 51-64 Lördagen den 23 mars 10:00
Jan Persson BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Jan Stenberg BC Cobbers Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Jan Ågren BK Brio Herrar A 41-50 Söndagen den 28 april 10:00
Jan Olof Wågström BK Loket Herrar A 51-64 Onsdagen den 1 maj 10:00
Jan-Eric Sundberg BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Jan-Erik Elf BK Tegnér Herrar A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Jan-Erik Elf BK Tegnér Herrar A 65- Herrar A 65-
Jan-Erik Hagen Mini Arccus Club Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Jan-Erik Larsson Turebergs BwK Herrar A 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Jan-Erik Othberg IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Jan-Erik Othberg IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Jan-Ove Lindblad KK Träff Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Jan-Ove Skoog Pin Club Herrar A 41-50 Lördagen den 11 maj 10:00
Jan-Peter Elf KS Edsbowlarna Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Janina Lindberg BK Merci Damer A 22-30 Onsdagen den 1 maj 10:00
Janina Lindberg BK Merci Damer A 22-30 Damer A 22-30
Janne Holmblad BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 23 mars 10:00
Janne Högman Kabare BS Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Jarmo Lindmark Kabare BS Herrar B 31-40 Lördagen den 25 maj 10:00
Jasmine Munter Hedemora Ungdoms BK Damer A -16 Söndagen den 19 maj 14:00
Jeanette Svahn BS Kulorna Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Jeanette Tagesson BK Kyrk Skövde Damer A 31-40 Söndagen den 26 maj 14:00
Jenny Karlsson BK Skrufscha Elitklass Damer Fredagen den 24 maj 14:00
Jenny Lindius Team Södertälje BK Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Jenny Sundström Hammarby IF BF Damer B 22-30 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Jenny Sundström Hammarby IF BF Damer B 22-30 Damer B 22-30
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Lördagen den 27 april 14:00
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Jens Millgård Gävle KK Herrar A 51-64 Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Jerry Eriksson BK Ös På Herrar A 65- Lördagen den 18 maj 14:00
Jesper Bergwall Värtans IK Herrar B 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Jesper Bergwall Värtans IK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Jesper Gren Stureby BK Herrar A 17 - 21 Onsdagen den 29 maj 19:00
Jesper Gren Stureby BK Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Jesper Hagberg BK Brio Herrar A 31-40 Måndagen den 27 maj 19:00
Jesper Hansen Hurricanes BK Herrar B 22-30 Lördagen den 18 maj 14:00
Jesper Jelvin AIK Herrar A 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Jesper Larsen Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 22-30 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Jesper Runbom Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Jesper Töyrä Kings Pin BK Herrar B 17-21 Söndagen den 19 maj 10:00
Jesper Töyrä Kings Pin BK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Jesper Wiklund Allmänna BK Herrar B 17-21 Söndagen den 19 maj 14:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Damer A 22-30 Måndagen den 20 maj 19:00
Jessica Ström Junsele BK Damer A 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Jessica Svensson BK Biet-Finesse 95 Damer B 22-30 Tisdagen den 28 maj 19:00
Jessica Svensson BK Biet-Finesse 95 Damer B 22-30 Damer B 22-30
Jim Olsson BK Team Kungsbacka Herrar B 22-30 Söndagen den 19 maj 10:00
Jimmy Eriksson Mini Arccus Club Herrar A 31-40 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Jimmy Grönros BS Almen Herrar B 41-50 Torsdagen den 30 maj 10:00
Jimmy Hellman Kabare BS Herrar A 31-40 Lördagen den 25 maj 10:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Herrar A 22-30 Lördagen den 23 mars 10:00
Jimmy Wogel Stureby BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Joakim Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Joakim Hübbe Stureby BK Herrar B 41-50 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Joakim Håkansson Tingsryd KK Herrar A 41-50 Söndagen den 26 maj 14:00
Joakim Löfstedt Vilhelmina IK Herrar A 22-30 Lördagen den 4 maj 10:00
Joakim Mårtensson Team Ystad BK Herrar A 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Joakim Plantin Täby BwK Herrar A 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Jocke Dybeck Tyresö BK Herrar B 51-64 Måndagen den 20 maj 19:00
Joel Hedlund Eksjö BK/EBOK Herrar A 17 - 21 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Joel Jans BK Stöten Herrar A - 16 Lördagen den 11 maj 14:00
Joel Johansson Team Clan BK Herrar A 17 - 21 Fredagen den 24 maj 14:00
Joel Lindström Team X-Bowlers BC Herrar B 31-40 Måndagen den 20 maj 19:00
Joel Lothigius Zorrow Club Herrar A - 16 Söndagen den 12 maj 14:00
Johan Berg BK Klossen Herrar A 22-30 Söndagen den 12 maj 14:00
Johan Berg BK Klossen Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Johan Djärv IFK Umeå Herrar B 31-40 Lördagen den 23 mars 10:00
Johan Ekström BK Brio Elitklass Herr Onsdagen den 1 maj 14:00
Johan Gannerud Skillingaryds IS Herrar A 41-50 Lördagen den 16 mars 14:00
Johan Gustafsson BK SF-04 Åtvidaberg Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Johan Hansson IK Gotlandspärlan Herrar B 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Johan Holmgren Warpen BK Herrar A 41-50 Lördagen den 13 april 14:00
Johan Höglund Turebergs BwK Herrar A 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Johan Lindberg BK Oden Falköping Herrar B 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Johan Malmström BK Amiki Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Johan Näslund Värtans IK Herrar A 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Johan Rundgren BK Force Herrar B 51-64 Måndagen den 27 maj 19:00
Johan Sörensen BK Full House Elitklass Herr Lördagen den 27 april 14:00
Johan Åberg BK Brio Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Johan Åberg BK Brio Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Johan Åkerberg SK Nova Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 14:00
Johanna Kilander IFK Göteborg Bowling Dam Damer B 31-40 Lördagen den 25 maj 14:00
Johannes Tigerstrand BK Rättvik Herrar A - 16 Lördagen den 16 mars 14:00
John Sjöberg BS Almen Herrar A 22-30 Lördagen den 4 maj 10:00
John Erik Mårtensson Warpen BK Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Johnny Hall BK Cahoot Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Johnny Johansson Hurricanes BK Herrar B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Johnny Nilsmats BK Cahoot Herrar B 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Herrar B 65-
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 14:00
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Final
Jonas Henningsson Hurricanes BK Herrar B 31-40 Lördagen den 18 maj 14:00
Jonas Henningsson Hurricanes BK Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Jonas Ingmansson BK Viskan Herrar A 17 - 21 Söndagen den 12 maj 10:00
Jonas Ingmansson BK Viskan Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Jonas Johansson Tingsryd KK Herrar A 31-40 Söndagen den 26 maj 14:00
Jonas Jonsson Team X-Bowlers BC Herrar B 22-30 Tisdagen den 28 maj 19:00
Jonas Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Jonas Mattisson SK Nova Herrar B 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Jonas Mattisson SK Nova Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Jonas Persson-Planefors BK Taifun Herrar A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Jonas Pettersson BK Brio Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 10:00
Jonas Westlund Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Onsdagen den 29 maj 19:00
Jonathan Andersson BK Nobel Herrar B 22-30 Lördagen den 27 april 10:00
Jonathan Andersson BK Nobel Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Jonathan Hallberg Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Jonathan Winhagen Team Ystad BK Herrar A 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Jonathan Winhagen Team Ystad BK Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Jonny Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 23 mars 10:00
Jonny Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Josefin Andersson BK Oden Falköping Damer B 17-21 Lördagen den 25 maj 14:00
Josefin Andersson BK Oden Falköping Damer B 17-21 Damer B 17-21
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Josefin Sörensson Bulltofta BK Damer B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Josefin Sörensson Bulltofta BK Damer B 17-21 Damer B 17-21
Josefina Åslund BK Granen Damer B 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Josefine Linderoth Spader Dam Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 14:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Jouni Kemppainen Edsbyns BK Herrar A 31-40 Lördagen den 11 maj 10:00
Judith Friman BK Högland Elitklass Damer Lördagen den 27 april 10:00
Julia Ekman Stånga IF Damer A -16 Söndagen den 28 april 10:00
Jussi Viitamäki BK Granen Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Jörgen Ek Sundbybergs IK Herrar A 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Jörgen Larsson Karlskrona BK Herrar A 31-40 Lördagen den 23 mars 10:00
Jörgen Nyberg Turebergs BwK Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Jörgen Roos Kulladals BS Elitklass Herr Torsdagen den 23 maj 19:00
Kaija-Leena Andersson Sollentuna BwK Damer B 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Kaj Ellertsson BK Amiki Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Kaj Rannikko BK Scott Herrar B 31-40 Lördagen den 4 maj 14:00
Karin Roth Götene BK Damer B 31-40 Söndagen den 19 maj 14:00
Karin Roth Götene BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Karin Wiklund Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Karina Borg BK Karma Damer B 41-50 Lördagen den 11 maj 14:00
Karl Lindblad-Martis BK Karma Herrar A 31-40 Lördagen den 11 maj 14:00
Karl Wahlgren IS Göta Elitklass Herr Söndagen den 26 maj 10:00
Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 14:00
Katarina Norlin BK Söder Damer A 22-30 Söndagen den 19 maj 10:00
Katarina Norlin BK Söder Damer A 22-30 Damer A 22-30
Katarina Renvall BK Fermé Damer A 31-40 Lördagen den 4 maj 14:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Damer A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Damer A 31-40 Damer A 31-40
Katrin Jansson Spader Dam Elitklass Damer Lördagen den 27 april 14:00
Kennet Boström Karlstad BK Herrar A 65- Söndagen den 12 maj 14:00
Kenneth Engdahl BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Kenneth Hagberg Mini Arccus Club Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kenneth Ovestad BK Runan Herrar A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Kenny Bengtsson Sigma BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Herrar A 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Kent Börlin BK Örnen Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Kent Carlsson Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kent Sjöö BK 62 Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 10:00
Kent Wäppling Mini Arccus Club Herrar B 65- Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kenth Ericsson BK Amiki Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Kevin Melin AIK Herrar A - 16 Onsdagen den 1 maj 10:00
Kevin Melin AIK Herrar A - 16 Herrar A - 16
Kevin Stenegärd Team Clan BK Herrar A - 16 Söndagen den 28 april 10:00
Kevin Stenegärd Team Clan BK Herrar A - 16 Herrar A - 16
Kicki Edman Bogesunds BK Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Kim Källström Kings Pin BK Herrar B 17-21 Lördagen den 4 maj 10:00
Kim Wikman BK Ax Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Kim Zetterberg Vilhelmina IK Herrar B 17-21 Lördagen den 4 maj 10:00
Kjell Eriksson Mini Arccus Club Herrar B 65- Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kjell Isaksson BK Ax Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Kjell Isaksson BK Ax Herrar A 65- Herrar A 65-
Kjell Nörgaard Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Kjell Olander Mini Arccus Club Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kjell Scherman Värtans IK Herrar A 65- Tisdagen den 28 maj 19:00
Kjell Wikström BK Rättvik Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Kjell-Erik Johansson BK Loket Herrar B 51-64 Onsdagen den 1 maj 10:00
Kjell-Ove Hollstenius BK Granen Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Kjell-Åke Hedblom Warpen BK Herrar A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Klas Karlsson Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Klas Thunberg BK Nobel Herrar A 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Krister Peldán Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Måndagen den 20 maj 19:00
Krister Wenström BK Mjölby Bowling Herrar B 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Krister Wenström BK Mjölby Bowling Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Kristin Hellström BK Lin Damer B 17-21 Onsdagen den 1 maj 14:00
Kristin Hellström BK Lin Damer B 17-21 Damer B 17-21
Kristina Brandqvist NBC Gullmarsplan BC Damer B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Kristina Nordenson BK Granen Damer A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Kristina Rydén BK Mjölby Bowling Damer A 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Kristina Rydén BK Mjölby Bowling Damer A 65- Damer A 65-
Kristina Sävström BwK Ankaret Damer B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Kristofer Bergström BK SF-04 Åtvidaberg Herrar A 31-40 Lördagen den 4 maj 14:00
Kurt Andersson BK Runan Herrar B 65- Söndagen den 12 maj 10:00
Kurt Andersson BK Runan Herrar B 65- Herrar B 65-
Kurt Söderström Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Laila Jonsson Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Lars Axberg BK Glam Herrar B 41-50 Onsdagen den 1 maj 14:00
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Lars Burell BK Frisk Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Lars Eklund Kings Pin BK Herrar B 65- Söndagen den 5 maj 10:00
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Lars Lindberg BK Loket Herrar A 65- Lördagen den 13 april 14:00
Lars Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Lars-Erik Hellström BK Laxen Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Herrar B 65- Tisdagen den 28 maj 19:00
Lars-Göran Ericsson Delta 72 Herrar B 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Lars-Göran Hallström BK Granen Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Herrar A 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Lars-Åke Vikström Volvo FK Herrar B 65- Onsdagen den 1 maj 14:00
Lasse Mäntylä BF Solängen Herrar A 65- Fredagen den 24 maj 14:00
Leif Fredriksson Östersunds BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Leif Gustafsson Malmö-Ecco BK Herrar B 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Leif Ljung Team Växjö BC Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Leif Mörkfors Domnarvets BS Herrar A 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Leif Olsson BK Amiki Herrar A 65- Lördagen den 27 april 10:00
Leif Sieurin IKW/Köping BK Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Lena Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Lena Jonsson BK Granen Damer A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Lena Landqvist BK Mjölby Bowling Damer A 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Lena Lindblom BK Birger Damer B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Lena Sulkanen B-K Eva Damer A 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Lena Sulkanen B-K Eva Damer A 51-64 Damer A 51-64
Lena Thurn AIK Damer B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Lena Thurn AIK Damer B 51-64 Damer B 51-64
Lena Whistleton BK Bells Damer A 31-40 Söndagen den 19 maj 10:00
Lennart Axelsson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Lennart Axelsson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Herrar B 65-
Lennart Johansson BK Oden Falköping Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Lennart Sjöman IFK Stockholm BK Herrar B 65- Lördagen den 25 maj 14:00
Lennart Sporre Tyresö BK Herrar B 65- Måndagen den 20 maj 19:00
Leo Barker Kabare BS Herrar B 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Leo Ornered Stureby BK Herrar A 22-30 Söndagen den 5 maj 10:00
Liam Söderkvist Sigma BK Herrar B 17-21 Söndagen den 19 maj 14:00
Liam Söderkvist Sigma BK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Lidia Svedberg Uppsala BC 90 Damer A 41-50 Söndagen den 12 maj 10:00
Lillan K Nedermo Täby BwK Damer B 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Lina Elfström Sundbybergs IK Damer A 22-30 Lördagen den 18 maj 10:00
Lina Elfström Sundbybergs IK Damer A 22-30 Damer A 22-30
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Elitklass Damer Söndagen den 12 maj 10:00
Lina Sundh Nynäshamns BK Damer B 31-40 Lördagen den 11 maj 10:00
Lina Sundh Nynäshamns BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Linda Andersson BK Lin Damer A 31-40 Onsdagen den 1 maj 14:00
Linda Johansson BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 27 april 10:00
Linda Johansson Sanna BK Damer A 41-50 Lördagen den 4 maj 14:00
Linda Johansson BK Högland Damer A 17-21 Damer A 17-21
Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30 Damer B 22-30
Linda Wetterberg BK Solid Damer B 41-50 Söndagen den 19 maj 14:00
Linnéa Andersson BK Hallandia Damer A 17-21 Måndagen den 20 maj 19:00
Linnea Isberg Cranser Bålsta BC Damer A -16 Lördagen den 4 maj 10:00
Linnea Rundgren B-K Eva Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 14:00
Linus Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 17-21 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Linus Carle BK Taifun Elitklass Herr Söndagen den 12 maj 14:00
Linus Hallgren BK Kåess Herrar A 22-30 Söndagen den 28 april 10:00
Linus Söderlund BK Origo Herrar A 17 - 21 Söndagen den 12 maj 14:00
Linus Vedin Team Clan BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Lisa Björk BK Parant Damer B 31-40 Lördagen den 23 mars 14:00
Lisa Lindell BK Högland Elitklass Damer Lördagen den 27 april 10:00
Lisa Lindell BK Högland Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling Damer A 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling Damer A 51-64 Damer A 51-64
Loke Molander Johansson Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Herrar A 17 - 21 Lördagen den 18 maj 10:00
Lucas Höög Team Gamleby BC Herrar A 17 - 21 Torsdagen den 30 maj 14:00
Lucas Lindberg SK Nova Herrar A 17 - 21 Lördagen den 18 maj 10:00
Lucas Nybacka Motala BF Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Lukas Andersson BK Karma Herrar A - 16 Lördagen den 11 maj 14:00
Lukas Andersson Olofströms BS Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 10:00
Lukas Andersson BK Karma Herrar A - 16 Herrar A - 16
Lukas Martinsson Tingsryd KK Herrar A - 16 Lördagen den 4 maj 14:00
Lukas Montin Falu Bowlingklubb Herrar B 17-21 Lördagen den 11 maj 10:00
Magnus Ahlberg BK Full House Herrar A 51-64 Söndagen den 26 maj 14:00
Magnus Carlsson Delta 72 Herrar B 41-50 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Magnus Jacobsson Hurricanes BK Herrar B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Magnus Klein Kabare BS Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Magnus Lütz BK Runan Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Magnus Snell BK Team Obelix Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 14:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Herrar A 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Magnus Åberg Karlstad BK Herrar B 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Mairi Shadabi BK Flamman Damer B 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Mairi Shadabi BK Flamman Damer B 41-50 Damer B 41-50
Malin Ahlgren BK Merci Damer A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Malin Ahlgren BK Merci Damer A 31-40 Damer A 31-40
Malin Appelberg Team Blue BK Damer B 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Malin Brodin Sundbybergs IK Elitklass Damer Onsdagen den 1 maj 14:00
Malin Larsson BK Granen Damer A 31-40 Lördagen den 25 maj 14:00
Malou Eng Sundbybergs IK Damer A 17-21 Lördagen den 4 maj 10:00
Malou Eng Sundbybergs IK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Manne Steen Halmia BS Herrar B 51-64 Söndagen den 26 maj 10:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Herrar A 22-30 Måndagen den 20 maj 19:00
Marcus Hallenberg Sandvikens AIK BK Herrar B 31-40 Söndagen den 26 maj 14:00
Marcus Henriksson BK Full House Elitklass Herr Söndagen den 28 april 10:00
Marcus Karlsson BK Kaskad Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Marcus Karlsson BK Kaskad Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK Herrar A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Marcus Pettersson Bålsta BC Herrar A - 16 Söndagen den 5 maj 10:00
Marcus Söderberg Norrtälje BwK Herrar B 31-40 Lördagen den 13 april 10:00
Marcus Tidbeck Stureby BK Herrar A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Margita Andersson Sollentuna BwK Damer A 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Maria Eklöf IK Gotlandspärlan Damer A 41-50 Lördagen den 27 april 14:00
Maria Eklöf IK Gotlandspärlan Damer A 41-50 Damer A 41-50
Maria Engström BK Filippa Damer A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Maria Johansson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Maria Johansson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Damer B 51-64
Maria Lindius AIK Damer A 17-21 Onsdagen den 29 maj 19:00
Maria Martinsson Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Maria Mustonen Volvo FK Damer B 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Mariana Kiiskinen BK Parant Damer A 31-40 Lördagen den 23 mars 14:00
Mariana Kiiskinen BK Parant Damer A 31-40 Damer A 31-40
Marianne Högberg AIK Damer B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Marianne Wedin-Johansson BK Båken Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Marie Ahlstrand Götene BK Damer A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Marie Alm Örgryte IS BF Damer A 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Marie Johansson BK Lin Damer B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Marie Lindell BS 23 Damer B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Marika Glad BK Kyrk Skövde Damer B 31-40 Söndagen den 26 maj 14:00
Marika Glad BK Kyrk Skövde Damer B 31-40 Damer B 31-40
Marina Lövenfält BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Mario Custic IKW/Köping BK Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Marita Sundell Hammarby IF BF Damer B 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Markku Mustonen IKW/Köping BK Herrar B 65- Torsdagen den 30 maj 10:00
Markus Hoflin SK Nova Herrar B 17-21 Lördagen den 18 maj 10:00
Markus Hoflin SK Nova Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Markus Jansson BK Jösse Elitklass Herr Söndagen den 12 maj 14:00
Markus Lenefjäll BK Kaskad Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Markus Lenefjäll BK Kaskad Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Markus Lenefjäll BK Kaskad Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Markus Lenefjäll BK Kaskad Elitklass Herr Elit Herrar - Final
Markus Mantere för. The Golden Bowlers Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Marthin Bergstrand Kabare BS Herrar A 31-40 Lördagen den 25 maj 10:00
Martin Björk Mini Arccus Club Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Martin Fredriksson BK Team Obelix Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Martin Larsen Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Martin Wallin BK Runan Herrar A 41-50 Söndagen den 12 maj 10:00
Martin Östlund Hammarby IF BF Herrar B 41-50 Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Mary Pettersson Motala BF Damer A -16 Lördagen den 23 mars 14:00
Mathilda Hassa BK Karma Damer A -16 Lördagen den 11 maj 14:00
Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21 Söndagen den 26 maj 14:00
Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21 Damer A 17-21
Matiias Eriksson BK Karma Herrar A - 16 Lördagen den 11 maj 14:00
Matilda Sandlund IFK Umeå Damer B 17-21 Lördagen den 4 maj 10:00
Mats Andersson Team Clan BK Herrar A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Mats Enström BajenFans BF Herrar B 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Mats Eriksson BK Solid Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Mats Holm Sandvikens AIK BK Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Mats Holm Sandvikens AIK BK Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Mats Knutsson BK Kyrk Skövde Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Mats Knutsson BK Kyrk Skövde Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Mats Larsson BK Ohm Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Mats Lindqvist BK Granen Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Mats Lundström Nordingrå BK Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Mats Rundby Stånga IF Herrar A 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Mats Töyrä Kings Pin BK Herrar A 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Mats Wahlström Marbodals BS Herrar A 41-50 Lördagen den 11 maj 14:00
Mats Winlund BK Klossen Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Mattias Claesson IK Gotlandspärlan Herrar B 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Mattias Malmkvist BK Force Herrar B 41-50 Måndagen den 27 maj 19:00
Mattias Nilsson BK Jösse Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Mattias Persson Täby BwK Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Herrar A 41-50 Lördagen den 23 mars 10:00
Matts Juthagen KK Träff Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Matz Classon Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Lördagen den 27 april 10:00
Matz Hägg Lunds BK Mamba Herrar B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Matz Lindell AIK Herrar B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Matz Lindell AIK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Mauri Salonen DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Max Carnesten BK Taggen Herrar A - 16 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Max Ornered Stureby BK Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Max Ornered Stureby BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Maximiliam Hübbe IFK Borås Herrar B 17-21 Söndagen den 26 maj 14:00
Maximiliam Hübbe IFK Borås Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Maximilian Ståhl Bulltofta BK Herrar B 22-30 Söndagen den 26 maj 10:00
Melvin Rajala Motala BF Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Melwin Nielsen Jönköpings Kägelklubb Herrar A - 16 Söndagen den 28 april 10:00
Mia Johansson Hammarby IF BF Damer B 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Mia Johansson Carlsson Sigma BK Damer A 41-50 Torsdagen den 30 maj 10:00
Mia Johansson Carlsson Sigma BK Damer A 41-50 Damer A 41-50
Micael Yngvesson Kalmar AIK BK Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Michael Ahlin Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Michael Flodin Team Ystad BK Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Michael Haenflein Sigma BK Herrar B 65- Torsdagen den 30 maj 10:00
Michael Lindquist Sigma BK Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Michael Sonefors Warpen BK Herrar B 22-30 Lördagen den 13 april 14:00
Micke Wendell Värtans IK Herrar B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Mikael Alfredsson BK Karma Herrar B 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Mikael Andersson BC Cobbers Herrar A 31-40 Lördagen den 18 maj 10:00
Mikael Berg BK Klossen Herrar B 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Mikael Collinge Vendelsö BK Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Mikael Hedqvist Domnarvets BS Herrar A 41-50 Lördagen den 13 april 10:00
Mikael Isaksson Täby BwK Herrar A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Mikael Johansson Stånga IF Herrar A 41-50 Söndagen den 28 april 10:00
Mikael Lindholm Team Ystad BK Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Mikael Mannqvist Warpen BK Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Mikael Olsson Värtans IK Herrar A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Mikael Pedersen IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Mikael Roos Team Alingsås BC Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Mikael Roos Team Alingsås BC Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Mikael Söderquist BajenFans BF Herrar A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Mikael Tonsjö Kabare BS Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Mikael Wik BK Kaskad Herrar A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Mio Karlsson Team X-Bowlers BC Damer A 65- Söndagen den 12 maj 14:00
Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Damer A 17-21 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Moa Staflund Ekström BK Brio Damer A 17-21 Onsdagen den 1 maj 14:00
Mohammed Abu Shalban Hedemora Ungdoms BK Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 14:00
Mohammed Alkatouf Hedemora Ungdoms BK Herrar A - 16 Söndagen den 19 maj 14:00
Monica Lind Djurgårdens IF Bowlingförening Damer A 65- Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Monica Oskarsson-Birger BK Parant Damer A 65- Lördagen den 23 mars 14:00
Monica Söderlund BK Prime Sthlm Damer B 41-50 Lördagen den 27 april 10:00
Monica Söderlund BK Prime Sthlm Damer B 41-50 Damer B 41-50
Moona-Ayfer Åberg Linköpings DBS Zorita Damer A 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
My Olsson BK Stjärnan Damer A 22-30 Onsdagen den 1 maj 14:00
My Olsson BK Stjärnan Damer A 22-30 Damer A 22-30
Nathalie Agnekil NBC Gullmarsplan BC Damer B 31-40 Onsdagen den 1 maj 14:00
Nathalie Agnekil NBC Gullmarsplan BC Damer B 31-40 Damer B 31-40
Nicklas Odbert BK Glam Herrar A 41-50 Söndagen den 19 maj 14:00
Nicklas Odbert BK Glam Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Nicklas Sjöström BK Karma Herrar A 41-50 Lördagen den 11 maj 14:00
Niclas Lantz Team Lerum BC Herrar A 22-30 Söndagen den 28 april 10:00
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Niclas Nedermo BK Ax Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Niclas Nedermo BK Ax Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Niclas Ternström Hurricanes BK Herrar A 17 - 21 Lördagen den 18 maj 14:00
Nicole Layrisse Sundbybergs IK Damer A -16 Lördagen den 18 maj 10:00
Nicole Layrisse Sundbybergs IK Damer A -16 Damer A -16
Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK Herrar B 22-30 Onsdagen den 29 maj 19:00
Niklas Rothman Kulladals BS Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 14:00
Niklas Rothman Kulladals BS Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Niklas Tillberg BK SF-04 Åtvidaberg Herrar B 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Nils-Erik Bergsmo Östersunds BK Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Nils-Erik Svensson BK Scott Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Nina Högberg Nynäshamns BK Damer B 31-40 Lördagen den 18 maj 10:00
Noah Jakobsson Stånga IF Herrar A - 16 Söndagen den 28 april 10:00
Noah Jakobsson Stånga IF Herrar A - 16 Herrar A - 16
Nora Johansson Eksjö BK/EBOK Damer A -16 Söndagen den 28 april 10:00
Nora Johansson Eksjö BK/EBOK Damer A -16 Damer A -16
Oili Andersson Nordingrå BK Damer A 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Ola Näslund Värtans IK Herrar A 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Ola Tenggren KK Träff Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Oliver Dahlgren Team Pergamon BC Herrar A 17 - 21 Söndagen den 12 maj 14:00
Olivia Lindén BK Cahoot Damer A -16 Söndagen den 26 maj 14:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Damer B 17-21 Lördagen den 25 maj 14:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Damer B 17-21 Damer B 17-21
Olle Eriksson AIK Herrar A 51-64 Måndagen den 27 maj 19:00
Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb Herrar B 65- Lördagen den 13 april 14:00
Olle Svalborg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Olle Svensson BK Joker Herrar A 65- Fredagen den 24 maj 14:00
Olle Svensson BK Joker Herrar A 65- Herrar A 65-
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Herrar A 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Olof Johnsson Kabare BS Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Oscar Sjögren Turebergs BwK Herrar A - 16 Söndagen den 26 maj 10:00
Oskar Almroth AIK Elitklass Herr Onsdagen den 1 maj 14:00
Oskar Almroth AIK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Oskar Almroth AIK Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Oskar Dahl Sundbybergs IK Herrar B 22-30 Lördagen den 18 maj 10:00
Oskar Dahl Sundbybergs IK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Oskar Ilfeldt BK Kaskad Herrar A 22-30 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Oskar Wirefeldt Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Osku Palermaa Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Ossian Olsson BK Flash Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 14:00
Ottilia Gunnarsson BS Hässle Damer A 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Ottilia Gunnarsson BS Hässle Damer A 17-21 Damer A 17-21
Ottilia Olsson BK Flash Damer A -16 Torsdagen den 30 maj 14:00
Ove Nilsson Team Lerum BC Herrar B 65- Lördagen den 13 april 14:00
Ove Sundén BF Krypton Herrar A 65- Torsdagen den 23 maj 19:00
Pascal Hatoum Kabare BS Herrar B 31-40 Lördagen den 25 maj 10:00
Patrik Ehn BK Kåess Herrar B 51-64 Söndagen den 28 april 10:00
Patrik Goldberg IK Makkabi Herrar B 41-50 Söndagen den 12 maj 14:00
Patrik Hellström BK Rosen Herrar A 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30 Torsdagen den 30 maj 14:00
Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Patrik Nilsson Stureby BK Elitklass Herr Måndagen den 20 maj 19:00
Patrik Svensson Varta BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Peder Jacobsson IFK Umeå Herrar A 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Per Bondesson BK ABeCe Herrar B 65- Lördagen den 13 april 10:00
Per Gilbertsson BK Oden Falköping Herrar A 31-40 Lördagen den 18 maj 10:00
Per Hall Team Ystad BK Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Per Jansson Stureby BK Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Per Jansson Stureby BK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Per Jönsson BK Tolvåker Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK Herrar B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Per Willsson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Pernilla Nordgren Stånga IF Damer B 41-50 Onsdagen den 1 maj 14:00
Peter Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Peter Carlberg Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Peter Claar BK Klossen Herrar A 51-64 Lördagen den 11 maj 10:00
Peter Engborg Fredrikshof IF BK Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Peter Fredriksson Vendelsö BK Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Peter Fredriksson BK Team Obelix Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Peter Hellström Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Peter Hellström BK Laxen Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 14:00
Peter Höglund Östersunds BK Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Herrar B 65-
Peter Jonsson BK Granen Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Peter Ljung Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Peter Malmström BK Kaskad Herrar A 31-40 Söndagen den 28 april 10:00
Peter Persson BK ABeCe Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 10:00
Peter Rooslien Sigma BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Peter Schell Vendelsö BK Herrar A 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Peter Sipos Mini Arccus Club Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Herrar A 65- Lördagen den 27 april 10:00
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Herrar A 65- Herrar A 65-
Peter Söderlund Etuna Bowlingklubb Herrar B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Peter Åhlén Sundbybergs IK Herrar A 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Peter Åhlin IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Peter Åkesson Olofströms BS Herrar B 41-50 Lördagen den 4 maj 14:00
Pethra Hellström BK Lin Damer B 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Pethra Hellström BK Lin Damer B 51-64 Damer B 51-64
Petter Paulin Mini Arccus Club Herrar A 22-30 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Philip Hedlund Eksjö BK/EBOK Herrar A - 16 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Pia Andersson BK Parant Damer A 65- Lördagen den 23 mars 14:00
Pia Andersson BK Parant Damer A 65- Damer A 65-
Pia Tedhamn Linköpings DBS Zorita Damer A 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Pia Tukki Bogesunds BK Damer B 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Pierre Gilis BK Karma Herrar B 22-30 Lördagen den 11 maj 14:00
Pontus Andersson Team Clan BK Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Pontus Andersson Team Clan BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Pontus Andersson Team Clan BK Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Pontus Andersson Team Clan BK Elitklass Herr Elit Herrar - Semifinal
Pontus Falkhäll Team Pergamon BC Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Pär Krumlinde BK Karma Herrar B 22-30 Lördagen den 11 maj 14:00
Pär Svensson Team Pergamon BC Herrar A 51-64 Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Pär Svensson Team Pergamon BC Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Ramona Marberg Aronsson Åmåls BC Damer B 31-40 Torsdagen den 23 maj 19:00
Ramona Marberg Aronsson Åmåls BC Damer B 31-40 Damer B 31-40
Rasmus Edvall IS Göta Elitklass Herr Söndagen den 26 maj 10:00
Rasmus Green IS Göta Elitklass Herr Söndagen den 26 maj 10:00
Rasmus Roos BK Joker Herrar A - 16 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka Herrar A 22-30 Fredagen den 24 maj 14:00
Rasmus Zetterberg Warpen BK Herrar B 22-30 Lördagen den 13 april 14:00
Rebecca Gustafson BK Alley Team Damer B 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Rebecca Gustafson BK Alley Team Damer B 22-30 Damer B 22-30
Rebecka Sr Larsen Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Rebecka Sr Larsen Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Regina Siverling AIK Damer A 17-21 Onsdagen den 29 maj 19:00
Richard Brihäll Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 31-40 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Richard Brihäll Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Richard Säldemar BK Rosen Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Rickard Attebring Stureby BK Herrar B 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Rickard Attebring Stureby BK Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Rickard Lindell BS 23 Herrar B 22-30 Torsdagen den 23 maj 19:00
Rickard Lindström BK Scott Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Rickard Lundström Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Rickard Zacco Stureby BK Herrar A 31-40 Söndagen den 26 maj 14:00
Robert Andersson AIK Herrar B 51-64 Onsdagen den 29 maj 19:00
Robert Cedervall BC Cobbers Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Robert Finli Stureby BK Herrar A 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Robert Fredblad BK Amiki Herrar B 31-40 Lördagen den 27 april 10:00
Robert Fredblad BK Amiki Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Robert Gustavsson IK Gotlandspärlan Herrar A 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Robert Lindberg BK Jösse Elitklass Herr Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Robert Myrén BK Ax Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Robin Andersson BK Force Herrar A 22-30 Måndagen den 27 maj 19:00
Robin Andersson BK Force Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Robin Fredriksson Warpen BK Herrar B 22-30 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Robin Holm BK Ax Herrar A 31-40 Söndagen den 12 maj 10:00
Robin Holm BK Ax Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Robin Hultsten BK Kaskad Herrar A 22-30 Söndagen den 12 maj 14:00
Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A - 16 Torsdagen den 30 maj 14:00
Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A - 16 Herrar A - 16
Robin Liljeberg BK Karma Herrar A 17 - 21 Lördagen den 11 maj 14:00
Robin Noberg Bålsta BC Herrar A - 16 Söndagen den 5 maj 10:00
Robin Persson IS Göta Elitklass Herr Söndagen den 26 maj 10:00
Robin Sandberg BK Taifun Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 14:00
Robin Skans Team Alingsås BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Robin Skans Team Alingsås BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Robin Skans Team Alingsås BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Roger Björklund Kabare BS Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Roger Ståhl BK Granen Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Roger Tocklin United BC Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Roger Tocklin United BC Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Roine Andersson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Roine Andersson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Rolf Broström DN-Expressens IF Herrar A 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Rolf Sand Kabare BS Herrar B 65- Lördagen den 25 maj 10:00
Ronja Eklund Bålsta BC Damer A -16 Söndagen den 5 maj 10:00
Ronja Eklund Bålsta BC Damer A -16 Damer A -16
Ronnie Sahlström BK ABeCe Herrar B 51-64 Lördagen den 13 april 10:00
Ronny Karlsson BK Brio Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Ronny Lindell Sigma BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Ronny Pettersson Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Ronny Rylander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Rose-Marie Winhagen Team Ystad BK Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Ruby-Lee Suta Djurgårdens IF Bowlingförening Damer A -16 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Runo Jakobsson DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Sabina Asplund BK Högland Elitklass Damer Lördagen den 27 april 10:00
Saga Gannerud Skillingaryds IS Damer A -16 Lördagen den 16 mars 14:00
Saga Gannerud Skillingaryds IS Damer A -16 Damer A -16
Samuel Östling Halmia BS Herrar B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Damer Lördagen den 27 april 14:00
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Semifinal
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Damer Elit Damer - Final
Sandra Lundgren Linköpings DBS Zorita Damer A -16 Söndagen den 12 maj 14:00
Sandra Lundgren Linköpings DBS Zorita Damer A -16 Damer A -16
Sandra Åkesson Olofströms BS Damer A -16 Lördagen den 4 maj 14:00
Sandra Åkesson Olofströms BS Damer A -16 Damer A -16
Sara Pettersson Stånga IF Damer A 31-40 Onsdagen den 1 maj 14:00
Sara Pettersson Stånga IF Damer A 31-40 Damer A 31-40
Sara Steen Halmia BS Damer B 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Sarah Tuomainen BK Bells Damer B 22-30 Söndagen den 19 maj 10:00
Sarah Tuomainen BK Bells Damer B 22-30 Damer B 22-30
Sebastian Andersson AIK Herrar A 22-30 Lördagen den 27 april 10:00
Sebastian Blomsten Delta 72 Herrar A 22-30 Onsdagen den 29 maj 19:00
Sebastian Eriksson BK Brio Herrar A 22-30 Måndagen den 27 maj 19:00
Sebastian Eriksson BK Brio Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Sebastian Friberg Team Alingsås BC Herrar A 17 - 21 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Sebastian Gustavsson BK Origo Herrar A 31-40 Torsdagen den 30 maj 10:00
Sebastian Gustavsson BK Origo Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Sebastian Persson IS Göta Herrar A 22-30 Söndagen den 26 maj 10:00
Sebastian Thörne BK Force Herrar A 22-30 Måndagen den 27 maj 19:00
Sigrid Månström BK Elan Damer A 65- Lördagen den 4 maj 14:00
Sigrid Månström BK Elan Damer A 65- Damer A 65-
Simon Aldenroth IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 27 april 14:00
Simon Andersson Olofströms BS Herrar A - 16 Söndagen den 26 maj 10:00
Simon Palycha Stureby BK Herrar B 22-30 Måndagen den 20 maj 19:00
Simon Palycha Stureby BK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Siv Andersson BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Siv Dahlman BK Granen Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Sofia Berg BK Klossen Damer A 22-30 Söndagen den 12 maj 14:00
Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Sonny Olsson BK Cahoot Herrar A 65- Onsdagen den 29 maj 19:00
Sparring 1 Svenska Bowlingförbundet Damer A 17-21 Damer A 17-21
Sparring 3 Svenska Bowlingförbundet Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Spelare 01 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 02 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 03 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 04 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 05 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 06 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 07 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Spelare 08 Testlicens Meriq BK Herrar A - 16 Spelschema
Staffan Bergdahl Bodens BS Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Staffan Berglin BK Brio Herrar B 65- Söndagen den 26 maj 10:00
Stefan Berggren Varta BK Herrar A 41-50 Torsdagen den 30 maj 14:00
Stefan Halvarsson Warpen BK Herrar A 41-50 Lördagen den 13 april 14:00
Stefan Hansson Team Ystad BK Herrar B 22-30 Lördagen den 25 maj 10:00
Stefan Larsson BK Birger Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Stefan Ljungberg KS Edsbowlarna Herrar A 51-64 Lördagen den 13 april 14:00
Stefan Löfström Vendelsö BK Herrar A 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Stefan Löfström Vendelsö BK Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb Herrar A 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Stefan Nilsson BK Allön Herrar A 41-50 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Stefan Nilsson BK Allön Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Stefan Persson AIK Herrar B 41-50 Onsdagen den 29 maj 19:00
Stefan Persson AIK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Stefan Rynell Vilhelmina IK Herrar A 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Stefan Soininen Kings Pin BK Herrar B 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Stefan Söderlund Domsjö IF BK Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Stefan Tingvall Värtans IK Herrar B 41-50 Tisdagen den 28 maj 19:00
Stefan Winhagen Team Ystad BK Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Stig Hermansson BK Nobel Herrar A 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Stig Lundberg Delta 72 Herrar B 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Stig Svensson SK Nova Herrar B 65- Lördagen den 27 april 14:00
Stig Svensson SK Nova Herrar B 65- Herrar B 65-
Stig-olof Thorin Team Mariestad BK Herrar A 65- Söndagen den 19 maj 14:00
Sunny Östling BK Hallandia Damer B 17-21 Söndagen den 26 maj 10:00
Sunny Östling BK Hallandia Damer B 17-21 Damer B 17-21
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 41-50 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 41-50 Damer B 41-50
Susanna Ahlm Bodens BS Damer A 41-50 Onsdagen den 29 maj 19:00
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Damer Söndagen den 26 maj 14:00
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Susanne Andersson Spader Dam Damer A 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Susanne Andersson Spader Dam Damer A 51-64 Damer A 51-64
Susanne Johansson BK Oden Falköping Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Damer B 51-64 Damer B 51-64
Susanne Juthagen KK Träff Damer B 51-64 Lördagen den 27 april 10:00
Susanne Nilsson Linköpings DBS Zorita Damer B 31-40 Lördagen den 18 maj 14:00
Susanne Olsson Hammarby IF BF Damer A 51-64 Torsdagen den 30 maj 10:00
Susanne Olsson Hammarby IF BF Damer A 51-64 Damer A 51-64
Sven Ruda Falköpings AIK BK Herrar B 65- Lördagen den 18 maj 14:00
Sven Ruda Falköpings AIK BK Herrar B 65- Herrar B 65-
Sven-Erik Hedman Delta 72 Herrar B 65- Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb Herrar B 65- Måndagen den 27 maj 19:00
Szczepan Drapsa Pin Club Herrar B 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 30 maj 14:00
Tanja Sundström Hammarby IF BF Damer B 41-50 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Tanja Sundström Hammarby IF BF Damer B 41-50 Damer B 41-50
Tarja Karlsson Sollentuna BwK Damer B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Teemu Parikka Warpen BK Herrar A 41-50 Lördagen den 13 april 14:00
Terese Jonsson Sandvikens AIK BK Damer A 41-50 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Terese Jonsson Sandvikens AIK BK Damer A 41-50 Damer A 41-50
Teuvo Honkanen Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Theo Stéen Halmia BS Herrar A - 16 Söndagen den 26 maj 10:00
Theodor Wase Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A - 16 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Theres Oskarsson BK Team Obelix Damer A 31-40 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Therese Adén Team Blue BK Damer B 31-40 Söndagen den 19 maj 10:00
Therese Jonsson BK V8 Damer A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Therese Jonsson BK V8 Damer A 51-64 Damer A 51-64
Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC Damer B 51-64 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Thomas Ahlby BK Rosen Herrar B 51-64 Lördagen den 27 april 14:00
Thomas Alexandersson Hurricanes BK Herrar B 31-40 Lördagen den 18 maj 14:00
Thomas Hegnelius Tingsryd KK Herrar A 65- Söndagen den 26 maj 14:00
Thomas Johansson Warpen BK Herrar A 31-40 Lördagen den 13 april 14:00
Thomas Kedvik Sundbybergs IK Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Thomas Linder Gävle KK Herrar A 31-40 Söndagen den 19 maj 14:00
Thomas Lundell Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Thomas Olsson BK Karma Herrar B 41-50 Lördagen den 11 maj 14:00
Thomas Ternström Hurricanes BK Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Thomas Vännman Domsjö IF BK Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 10:00
Thommy Bergström Kings Pin BK Herrar B 51-64 Söndagen den 19 maj 10:00
Tibor Krauss Team Södertälje BK Herrar A 65- Onsdagen den 1 maj 14:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Damer A -16 Lördagen den 18 maj 10:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Damer A -16 Damer A -16
Tilde Eliasson Stånga IF Damer A 17-21 Lördagen den 27 april 10:00
Tim Fredriksson Kulladals BS Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 10:00
Tim Sundström BK Stallis Herrar B 51-64 Fredagen den 19 april 10:00 (Långfredag)
Tim Svebeck Eksjö BK/EBOK Herrar A - 16 Söndagen den 28 april 10:00
Timmy Fredriksson BK Full House Elitklass Herr Söndagen den 28 april 10:00
Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Söndagen den 14 april 10:00 (DIF 100 år)
Tina Senitz IK Gotlandspärlan Damer A 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Tobias Andersson Mini Arccus Club Herrar A 22-30 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Tobias Borén BK Amiki Herrar B 22-30 Lördagen den 27 april 10:00
Tobias Bredin Östersunds BK Herrar A 22-30 Måndagen den 22 april 10:00 (Annandag påsk)
Tobias Gustavsson BK Glam Herrar A 22-30 Onsdagen den 1 maj 10:00
Tobias Gustavsson BK Glam Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Tobias Hallberg Hammarby IF BF Herrar A 41-50 Fredagen den 24 maj 14:00
Tobias Hogdin Team Pergamon BC Herrar A 17 - 21 Söndagen den 12 maj 14:00
Tobias Hogdin Team Pergamon BC Herrar A 17 - 21 Herrar A 17 - 21
Tobias Ohlsson SK Nova Herrar B 31-40 Lördagen den 18 maj 10:00
Tobias Ohlsson SK Nova Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Tobias Westberg IK Gotlandspärlan Herrar A 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Tomas Bergling BK Granen Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Tomas Björnlund SK Nova Herrar B 51-64 Tisdagen den 28 maj 19:00
Tomas Classon BK Force Herrar B 51-64 Måndagen den 27 maj 19:00
Tomas Classon BK Force Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Tomas Hoffmar Delta 72 Herrar B 51-64 Lördagen den 16 mars 10:00 - Första start -
Tomas Johansson BK Triss Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 14:00
Tomas Leandersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Tomas Leandersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Tomas Lind BK Runan Herrar A 41-50 Söndagen den 12 maj 10:00
Tomas Lindbom BC 24 Carat Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Tomas Norgren Ludvika BK Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 14:00
Tommy Petersén BK Ripan Elitklass Herr Lördagen den 18 maj 14:00
Tommy Zippert Kabare BS Herrar A 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Tony Eklund IKW/Köping BK Elitklass Herr Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Tony Gibbemark DN-Expressens IF Herrar A 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Tony Svensson Sundbybergs IK Herrar B 51-64 Lördagen den 18 maj 10:00
Torbjörn Halling BK Viskan Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 10:00
Torbjörn Larsson BK Karma Herrar B 51-64 Lördagen den 11 maj 14:00
Torbjörn Olsson Sandvikens AIK BK Herrar A 31-40 Onsdagen den 1 maj 14:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Herrar B 41-50 Lördagen den 23 mars 10:00
Tord Sjöberg BK Rättvik Herrar A 51-64 Onsdagen den 1 maj 14:00
Torsten Bendeus BF Solängen Herrar B 65- Fredagen den 24 maj 14:00
Ture Johansson Vårkulla IK Herrar B 65- Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Ulf Emanuel Team Ystad BK Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 10:00
Ulf Lönngren BK Ax Herrar B 65- Tisdagen den 28 maj 19:00
Ulf Lönngren BK Ax Herrar B 65- Herrar B 65-
Ulf Nilsson Jörlemyr Hammarby IF BF Herrar B 31-40 Torsdagen den 30 maj 18:00 - Sista start -
Ulf Stridh BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 23 mars 10:00
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Damer B 51-64 Lördagen den 18 maj 14:00
Ulla Sundqvist Sävkvist DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 11 maj 10:00
Ulla Sundqvist Sävkvist DN-Expressens IF Damer A 65- Damer A 65-
Ulrika Durke Lothigius Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 18 maj 14:00
Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A 51-64 Fredagen den 24 maj 14:00
Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A 51-64 Damer A 51-64
Urban Norman Junsele BK Herrar A 51-64 Söndagen den 12 maj 14:00
Veijo Seppänen Team Södertälje BK Herrar A 51-64 Söndagen den 5 maj 10:00
Vesa Rontti BK Glam Herrar A 41-50 Onsdagen den 1 maj 10:00
Victor Brandt BK Sunny Herrar A - 16 Tisdagen den 28 maj 19:00
Victor Claesson IK Gotlandspärlan Herrar A 31-40 Lördagen den 27 april 14:00
Victor Forss Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30 Söndagen den 26 maj 14:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Herrar A 41-50 Lördagen den 18 maj 10:00
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Torsdagen den 16 maj 14:00 - NYINSATT Starttid!
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Steg 1
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Round Robin
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Elitklass Damer Elit Damer - Semifinal
Viktor Albihn BKF Falkenberg Elitklass Herr Torsdagen den 30 maj 14:00
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Viktor Söderlund Domsjö IF BK Herrar A 22-30 Söndagen den 19 maj 10:00
Viktoria Karlsson BK Kaskad Damer A 22-30 Lördagen den 25 maj 18:00 - NYINSATT Starttid!
Viktoria Sandlund IFK Umeå Damer B 41-50 Lördagen den 4 maj 10:00
Wasin Boontham Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
William Berggren Team Clan BK Herrar A 17 - 21 Torsdagen den 30 maj 14:00
William Olofsson BK Femtionian Herrar A 17 - 21 Söndagen den 26 maj 10:00
William Svensson BK Kaskad Elitklass Herr Fredagen den 24 maj 14:00
Yngve Bengtsson IKW/Köping BK Herrar A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Yngve Carlsson BK Origo Herrar A 65- Torsdagen den 30 maj 10:00
Yvonne Martinsson BK Hallandia Damer A 41-50 Söndagen den 19 maj 10:00
Zachary Roman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 31-40 Söndagen den 14 april 14:00 (DIF 100 år)
Åke Adelstrand Turebergs BwK Herrar A 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Åke Dahlman BK Granen Herrar B 51-64 Lördagen den 25 maj 14:00
Åke Lindén BS 23 Herrar B 51-64 Torsdagen den 23 maj 19:00
Åke Samuelsson Team Södertälje BK Herrar A 51-64 Lördagen den 4 maj 14:00
Åsa Borggren BK Ohm Damer A 51-64 Söndagen den 19 maj 14:00
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Söndagen den 12 maj 10:00
Örjan Johansson Kabare BS Herrar B 41-50 Lördagen den 25 maj 10:00
Örjan Johansson Kabare BS Herrar B 41-50 Herrar B 41-50