Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Spelare och lag för Djurgårdens IF Bowlingförening

Tillbaka

Här kan du se samtliga spelare och lag från Djurgårdens IF Bowlingförening.

 
SÖNDAGEN DEN 14 APRIL 10:00 (DIF 100 ÅR)
Namn Klass 2-manna
Richard Brihäll Herrar B 31-40  Tvåmannalag 4 
Christer Hodell Herrar B 41-50  Tvåmannalag 2 
David Svedberg Herrar B 41-50  Tvåmannalag 1 
Per Willsson Herrar B 41-50  Tvåmannalag 4 
Thomas Lundell Herrar B 41-50   
Timo Nappari Herrar B 41-50  Tvåmannalag 2 
Ari Mutka Herrar B 51-64   
Kjell Nörgaard Herrar B 51-64  Tvåmannalag 5 
Olle Svalborg Herrar B 51-64  Tvåmannalag 5 
Ronny Rylander Herrar B 51-64  Tvåmannalag 1 
Börje Askinger Herrar B 65-   
Elis Friman Herrar B 65-   
Johnny Östby Herrar B 65-  Tvåmannalag 3 
Lars Lönnberg Herrar B 65-   
Peter Johander Herrar B 65-  Tvåmannalag 3 
Teuvo Honkanen Herrar B 65-   
 
SÖNDAGEN DEN 14 APRIL 14:00 (DIF 100 ÅR)
Namn Klass 2-manna
Theodor Wase Herrar A - 16   (Ungdom)   
Jesper Lundström Herrar A 22-30  Tvåmannalag 2 
Zachary Roman Herrar A 31-40  Tvåmannalag 1 
Anders Friman Herrar A 41-50  Tvåmannalag 6 
Joakim Alm Herrar A 41-50  Tvåmannalag 6 
Jonas Lönnberg Herrar A 41-50   
Björn Lilja Herrar A 51-64  Tvåmannalag 3 
Lars Bergman Herrar A 51-64  Tvåmannalag 3 
Göran Pilblad Herrar A 65-  Tvåmannalag 1 
Linus Alm Herrar B 17-21   
Lars Eriksson Herrar B 51-64  Tvåmannalag 2 
Gerry Eriksson Herrar B 65-   
Göran Tegström Herrar B 65-   
Ruby-Lee Suta Damer A -16   (Ungdom)   
Monica Lind Damer A 65-   
Susann Tolppola Damer B 41-50  Tvåmannalag 4 
Ann-Christin Knichter Damer B 51-64  Tvåmannalag 5 
Eva Bergman Damer B 51-64   
Helen Eklund Damer B 51-64  Tvåmannalag 4 
Lena Askinger Damer B 51-64   
Wasin Boontham Damer B 51-64   
 
SÖNDAGEN DEN 5 MAJ 10:00
Namn Klass 2-manna
Veijo Seppänen Herrar A 51-64  
 
LÖRDAGEN DEN 11 MAJ 10:00
Namn Klass 2-manna
Jörgen Nyberg Herrar A 51-64  
 
ONSDAGEN DEN 29 MAJ 19:00
Namn Klass 2-manna
Jonas Westlund Herrar B 41-50   
Peter Alm Herrar B 51-64   
 
HERRAR B 41-50
Namn Klass 2-manna
David Svedberg Herrar B 41-50  
 
DAMER B 41-50
Namn Klass 2-manna
Susann Tolppola Damer B 41-50  
 
HERRAR B 31-40
Namn Klass 2-manna
Richard Brihäll Herrar B 31-40  
 
HERRAR A 65-
Namn Klass 2-manna
Göran Pilblad Herrar A 65-  
 
HERRAR B 65-
Namn Klass 2-manna
Gerry Eriksson Herrar B 65-   
Johnny Östby Herrar B 65-   
Peter Johander Herrar B 65-   
 
HERRAR A 51-64
Namn Klass 2-manna
Lars Bergman Herrar A 51-64  
 
DAMER B 51-64
Namn Klass 2-manna
Ann-Christin Knichter Damer B 51-64   
Eva Bergman Damer B 51-64