Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Superchansen - Totala kvalresultat ren slagning

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

  Namn Klubb Resultat
8 serier
Serie 8 Serie 7 Redan
final?
Till
final?
1. Marcus Karlsson BK Kaskad 1799 214 216   Ja
2. Pär Svensson Team Pergamon BC 1794 214 247   Ja
3. Dennis Eklund Stureby BK 1793 268 258   Ja
4. Oskar Almroth AIK 1781 180 264   Ja
5. Filip Wilhelmsson BK Kaskad 1775 195 195    
6. Tomas Leandersson Team Pergamon BC 1769 258 215    
7. Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb 1742 160 212    
8. Mikael Roos Team Alingsås BC 1733 222 205    
9. Emelie Tiveljung BK Merci 1726 212 204    
10. Marcus Lundqvist BK Brio 1695 190 210    
11. Daniel Johansson Ludvika BK 1687 255 200    
12. Nicklas Odbert BK Glam 1686 179 188    
13. Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening 1682 186 200    
14. Patrik Nilsson Stureby BK 1678 182 223    
15. Andreas Holm BK Ax 1668 255 245    
16. Mats Holm Sandvikens AIK BK 1659 200 192    
17. Robin Holm BK Ax 1656 212 234    
18. Jonas Ingmansson BK Viskan 1653 269 243    
19. Jesper Gren Bålsta BC 1653 200 193    
20. Bonny Lilja Hönö BK 1652 184 175    
21. Stefan Löfström Vendelsö BK 1650 178 221    
22. Mario Custic IKW/Köping BK 1640 201 200    
23. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 1640 195 212    
24. Erik Andersin Stureby BK 1639 199 225    
25. Stefan Nilsson BK Allön 1637 227 226    
26. Matz Lindell BK Trol 1635 210 174 Ja  
27. Eric Sjöberg BK Jösse 1634 181 215    
28. Alfred Odbert BK Glam 1633 181 187 Ja  
29. Allan Sennevall BK Brio 1632 215 204    
30. Per Jansson Stureby BK 1631 187 232    
31. Christer Sundqvist BC 24 Carat 1625 217 236    
32. Maria Eklöf BK Rosen 1624 171 204    
33. Erik Ahlstrand Team Mariestad BK 1623 194 191    
34. Tomas Lind BK Runan 1621 193 190    
35. Eliaz Olsson BK Femtionian 1618 211 203    
36. Henrik Ilhammar Team Gamleby BC 1615 210 190    
37. Tobias Gustavsson BK Glam 1615 189 189    
38. Johan Berg BK Klossen 1614 258 178    
39. Linus Carle BK Jösse 1614 242 209    
40. Jesper Hagberg BK Brio 1611 256 177    
41. Carl Fröde Täby BwK 1610 164 202    
42. Mattias Tiveljung BK Kåess 1609 214 178    
43. Kevin Melin AIK 1608 161 162    
44. Roger Tocklin United BC 1602 199 185    
45. Thomas Johansson Warpen BK 1601 234 237    
46. John Sjöberg BS Almen 1599 211 212    
47. Carl Eklund IKW/Köping BK 1598 210 175    
48. Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening 1598 173 214    
49. Joakim Plantin Täby BwK 1596 173 226    
50. Tomas Norgren Ludvika BK 1595 207 172    
51. Olle Svensson BK Joker 1593 181 171    
52. Joakim Alm Djurgårdens IF Bowlingförening 1593 164 188    
53. Jonas Pettersson BK Brio 1592 210 190    
54. Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening 1592 162 171    
55. Jan-Ove Skoog Pin Club 1591 169 189    
56. Tobias Hogdin Kinna BK 1585 217 208    
57. Jan-Erik Larsson Turebergs BwK 1585 189 221    
58. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK 1576 179 200    
59. Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK 1575 170 188    
60. Robin Ilhammar Team Gamleby BC 1574 204 169    
61. Magnus Ahlberg BK Full House 1574 199 199    
62. Petter Paulin Mini Arccus Club 1571 224 206    
63. Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK 1567 192 204    
64. Magnus Lütz BK Runan 1566 149 217    
65. Robin Hultsten Team Linköping BC 1565 189 174    
66. Peter Persson BK ABeCe 1563 148 141    
67. Jan Larsen Team Clan BK 1562 179 194    
68. Edson Valdivia Kalmar AIK BK 1561 173 235    
69. Cristopher Nybom AIK 1559 210 197    
70. Anton Andersson IS Göta 1558 238 169    
71. Niklas Rothman Kulladals BS 1558 199 202    
72. Stefan Rynell Vilhelmina IK 1556 201 181    
73. Göran Pihlblad Djurgårdens IF Bowlingförening 1556 178 188    
74. Jimmy Eriksson Mini Arccus Club 1555 228 243    
75. Christoffer Gustavsson Forsheda BK 1555 227 189    
76. Kjell Isaksson BK Ax 1555 191 185    
77. Jonathan Hallberg Team Clan BK 1555 183 181    
78. Klas Thunberg BK Nobel 1554 214 221    
79. Stig Svensson SK Nova 1554 201 157    
80. Mariana Kiiskinen BK Parant 1553 159 179    
81. Johan Gannerud Skillingaryds IS 1551 191 199    
82. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka 1550 185 213    
83. Tomas Classon BK Force 1548 222 212    
84. Katrin Fahlström Hammarby IF BF 1548 212 222    
85. Jouni Kemppainen Edsbyns BK 1547 237 183    
86. Markus Jansson BK Jösse 1547 204 163    
87. Markus Hoflin SK Nova 1543 195 164    
88. Jonas Mattisson SK Nova 1542 195 184    
89. Daniel Svahn BK Nobel 1540 184 178    
90. Jonny Lundgren BK Kåess 1539 151 164    
91. Olle Eriksson AIK 1538 188 181    
92. Elias Sjögren Turebergs BwK 1538 176 193    
93. Jan-Ove Lindblad KK Träff 1538 165 183    
94. Gert Sundin AIK 1534 183 193    
95. Christer Plahn Bålsta BC 1532 203 214    
96. Stefan Ohlsson Sollentuna BwK 1531 209 168    
97. Helena Josjö Bodens BS 1529 226 190    
98. Jan-Peter Elf KS Edsbowlarna 1527 175 171    
99. Andreas Granlund BK Cahoot 1525 157 156    
100. Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening 1524 173 181    
101. Tobias Hallberg Hammarby IF BF 1523 186 198    
102. John Erik Mårtensson Warpen BK 1522 234 199    
103. Mats Andersson Team Clan BK 1516 213 200    
104. Peter Fredriksson BK Team Obelix 1516 173 194    
105. Anders Rogvall BK June 1516 158 195    
106. Erika Svensson B-K Eva 1515 191 211    
107. Jonas Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening 1515 172 265    
108. Jouko Törnudd BwK Ankaret 1512 183 165    
109. Peter Schell Vendelsö BK 1512 176 154    
110. Robert Myrén BK Ax 1509 267 140    
111. Camilla Olofsson Stånga IF 1509 170 176    
112. Henrik Eriksson Bodens BS 1508 208 210    
113. Benny Ohlsson Kings Pin BK 1508 196 204    
114. Lukas Andersson BK Karma 1507 190 154    
115. Annika Kilander Sundbybergs IK 1506 213 173    
116. Johnny Hall BK Cahoot 1506 167 213    
117. Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening 1505 175 181    
118. Hugo Nilsson BK Allön 1504 161 167    
119. Staffan Bergdahl Bodens BS 1502 197 209    
120. Krister Wenström BK Mjölby Bowling 1500 168 165    
121. Ronny Rylander Djurgårdens IF Bowlingförening 1499 202 209    
122. Martin Fredriksson BK Team Obelix 1498 176 184    
123. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb 1498 163 197    
124. Sara Pettersson Stånga IF 1497 148 205    
125. Henrik Karlsson LC 17 BK Kristinehamn 1494 171 178    
126. Emil Nilsson BK Allön 1493 246 185 Ja  
127. Mats Rundby Stånga IF 1492 214 208    
128. Christian Forsebrink Sigma BK 1492 203 171    
129. David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening 1491 201 203    
130. Mikael Collinge Vendelsö BK 1489 226 213    
131. Pia Andersson BK Parant 1488 188 173 Ja  
132. Stefan Persson AIK 1488 185 214    
133. Rickard Lundström Mini Arccus Club 1488 163 173    
134. Annelie Andreasson BK ABeCe 1488 157 225    
135. Thomas Ahlby BK Rosen 1487 221 145    
136. Jan Ågren BK Kaskad 1487 184 166    
137. Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening 1487 174 165    
138. Sebastian Blomsten BK Klossen 1487 155 204    
139. Lennart Axelsson Fredrikshof IF BK 1486 207 165    
140. Robin Noberg Bålsta BC 1486 200 155    
141. Arman Baensaf Stureby BK 1486 189 162    
142. Richard Säldemar BK Rosen 1486 179 173    
143. Dennis Andersson BK Karma 1485 191 217    
144. Sven Ruda Falköpings AIK BK 1485 179 152    
145. Hans Andersson BK Force 1484 200 175    
146. Rickard Attebring Stureby BK 1483 226 211    
147. Håkan Thurmander BK Trol 1481 189 185    
148. Freddy Johansson BK Rosen 1480 205 173    
149. Ronny Lindell Sigma BK 1479 182 153    
150. Thomas Hegnelius Tingsryd KK 1479 148 197    
151. Mikael Olsson Värtans IK 1477 193 198    
152. Axel Simonsson Bodens BS 1473 187 181    
153. Kurt Söderström Mini Arccus Club 1472 173 133    
154. Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening 1471 234 178    
155. Jörgen Larsson Karlskrona BK 1470 232 170    
156. Zachary Roman Djurgårdens IF Bowlingförening 1470 184 184    
157. Alex Joki BK Amiki 1470 173 197    
158. Mikael Johansson Stånga IF 1468 212 160    
159. Alexander Farén Edsbyns BK 1467 169 188    
160. Michael Lindquist Djurgårdens IF Bowlingförening 1465 237 183    
161. Linus Söderlund BK Kaskad 1465 196 216    
162. Hans Modh BK Raa 1465 176 205    
163. Mattias Persson Täby BwK 1464 208 176    
164. Åke Samuelsson Team Södertälje BK 1464 173 193    
165. Peter Claar BK Klossen 1464 172 163    
166. Mats Larsson BK Ohm 1462 162 176    
167. Kurt Andersson BK Runan 1461 214 156    
168. Henrik Holm BK Team Kungsbacka 1459 180 181    
169. Teemu Parikka Warpen BK 1457 170 224    
170. Sören Rådsäter Östersunds BK 1455 190 161    
171. Katarina Norlin BK Söder 1455 165 166    
172. Tord Sjöberg BK Rättvik 1453 204 176    
173. Cecilia Modh BK Ax 1449 184 177    
174. Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb 1447 143 167    
175. Björn Mattsson Täby BwK 1446 223 189    
176. Christopher Nylen NBC Gullmarsplan BC 1446 199 141    
177. Viktoria Karlsson BK Kaskad 1446 165 157    
178. Stefan Ljungberg KS Edsbowlarna 1445 145 164    
179. Rolf Broström DN-Expressens IF 1444 190 155    
180. Dimitris Savvakis BK Raa 1444 182 178    
181. Börje Salmén Aftonbladets IK 1444 177 224    
182. Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling 1444 155 213    
183. Terese Jonsson Sandvikens AIK BK 1443 228 205    
184. Gunnar Bergström Mini Arccus Club 1442 172 177    
185. Lidia Svedberg Uppsala BC 90 1441 190 203    
186. Asko Narkiniemi BwK Ankaret 1441 161 160    
187. Erik Björklund Östersunds BK 1438 181 169    
188. Torbjörn Olsson Sandvikens AIK BK 1437 139 211    
189. Anders Wirtanen Team Södertälje BK 1436 197 195    
190. Christel Carlsson Örgryte IS BF 1436 154 167    
191. Jerry Eriksson BK Ös På 1435 212 157    
192. Anneli Malmer Hönö BK 1435 189 169    
193. Carl Wikhede Piteå BK 1435 183 196    
194. Ann-Sofie Asplund DN-Expressens IF 1434 168 170    
195. Christina Lindqvist Team Baltzar BC 1434 162 177    
196. Joel Hedlund Glasrikets KK 1434 136 151    
197. Christer Lundborg BwK Ankaret 1432 214 171    
198. Benny Skogsberg Delta 72 1430 202 180    
199. Hans Larsson BK Amiki 1430 175 165    
200. Mats Wahlström Marbodals BS 1430 164 186    
201. Åsa Borggren BK Ohm 1429 177 214    
202. Teuvo Honkanen Djurgårdens IF Bowlingförening 1428 190 157    
203. Helene Fischbach Sollentuna BwK 1427 219 159    
204. William Olofsson BK Femtionian 1427 164 164    
205. Nicole Layrisse Sundbybergs IK 1427 158 169 Ja  
206. Patrik Hellström BK Rosen 1427 157 189    
207. Isabelle Lindgren Östersunds BK 1426 177 196    
208. Lena Landqvist BK Mjölby Bowling 1422 176 196    
209. Robert Fredblad BK Amiki 1422 171 191    
210. Marcus Fransson BK Skrufscha 1422 161 166    
211. Ulf Emanuel Team Ystad BK 1422 153 198    
212. Mats Winlund BK Klossen 1421 178 159    
213. Aarne Tukki Bogesunds BK 1421 160 164    
214. Jörgen Nyberg Turebergs BwK 1420 197 177    
215. Brian Moreno BK Trol 1420 188 177    
216. Jan Olof Wågström BK Loket 1419 227 169    
217. Tobias Andersson Mini Arccus Club 1419 192 159    
218. Nils-Erik Bergsmo Östersunds BK 1419 182 180    
219. Kent Börlin BK Örnen 1419 180 163    
220. Micke Wendell Värtans IK 1415 163 168    
221. Oskar Ilfeldt BK Kaskad 1415 156 175    
222. Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess 1414 187 189    
223. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening 1412 204 179    
224. Oskar Dahl Sundbybergs IK 1412 176 188    
225. Nora Johansson Eksjö BK/EBOK 1411 192 138    
226. Håkan Larsson Sandvikens AIK BK 1410 184 185    
227. Malin Brodin AIK 1410 168 163    
228. Susanna Ahlm Bodens BS 1409 179 191    
229. Tobias Borén BK Amiki 1408 139 169    
230. Kjell Nörgaarde Djurgårdens IF Bowlingförening 1407 201 188 Ja  
231. Martin Östlund Hammarby IF BF 1407 199 153    
232. Kim Zetterberg Vilhelmina IK 1407 171 181    
233. Håkan Rask BK ABeCe 1407 169 212    
234. Kjell Olander Mini Arccus Club 1405 159 181    
235. Gunnar Cednert Warpen BK 1404 191 144    
236. Lasse Mäntylä BF Solängen 1404 140 192    
237. Anders Borén BK Amiki 1401 169 147    
238. Anders Larsen BK Rosen 1401 167 188    
239. Tanja Sundström Hammarby IF BF 1401 146 214    
240. Mikael Lindholm Team Ystad BK 1400 169 215    
241. Evelina Andersin B-K Eva 1400 150 190    
242. Thommy Bergström Kings Pin BK 1399 210 203    
243. Anders Holm Sollentuna BwK 1399 182 187    
244. Rasmus Zetterberg Warpen BK 1396 226 180    
245. Kent Brolin Team X-Bowlers BC 1396 199 173    
246. Joakim Håkansson Tingsryd KK 1395 184 171    
247. Robert Andersson AIK 1395 144 137    
248. Mikael Andersson BC Cobbers 1393 192 131    
249. Torbjörn Wernersson BK Kåess 1393 180 134    
250. Daniel Aröd BK Sunny 1392 190 167    
251. Richard Brihäll Djurgårdens IF Bowlingförening 1392 164 148    
252. Håkan Edén Karlstad BK 1390 211 157    
253. Mikael Isaksson Täby BwK 1388 201 170    
254. Peter Malmström BK Kaskad 1387 157 173    
255. Åke Lindén BS 23 1385 160 191    
256. Christoffer Ivarsson Kvänums BK 1384 200 141    
257. Stig Hermansson BK Nobel 1383 171 200    
258. Jimmy Nordvall BK Kåess 1382 170 195    
259. Ulf Stridh BK Kåess 1382 156 188    
260. Elis Friman Djurgårdens IF Bowlingförening 1380 181 204    
261. Peter Carlberg Mini Arccus Club 1378 203 197    
262. Christer Rylander Aftonbladets IK 1377 177 154    
263. Jan Persson BK ABeCe 1377 161 176    
264. Hans Rydén BK Mjölby Bowling 1376 194 176    
265. Benny Ahnberg Gislaveds BK 1376 180 154    
266. Peter Söderlund Etuna Bowlingklubb 1375 180 180    
267. Ann-Louise Aureliusson BK Nobel 1374 202 170    
268. Liam Söderkvist Allmänna BK 1374 160 174    
269. Mikael Berg BK Klossen 1374 154 174    
270. Jonas Johansson Tingsryd KK 1373 204 192    
271. Jessica Nilsson BK Skrufscha 1373 177 161    
272. Micael Yngvesson Kalmar AIK BK 1373 148 157    
273. Theo Stéen Halmia BS 1372 191 186    
274. Daniel Johansson Team Clan BK 1371 157 184    
275. Lennart Sjöman IFK Stockholm BK 1370 168 185    
276. Åsa Myrén Sollentuna BwK 1370 147 148    
277. Ann Otter Team X-Bowlers BC 1369 168 190    
278. Rickard Lindström BK Scott 1369 165 169    
279. Joakim Mårtensson Team Ystad BK 1369 152 180    
280. Pascal Hatoum Kabare BS 1368 172 138    
281. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK 1368 155 189    
282. Kent Carlsson Mini Arccus Club 1368 125 169    
283. Bert Andersson BK Runan 1366 194 144    
284. Lucas Fjällborg BK Oden Falköping 1366 179 175    
285. Torbjörn Larsson BK Karma 1366 166 167    
286. Johan Höglund Turebergs BwK 1366 160 181    
287. Max Carnesten BK Taggen 1366 146 180 Ja  
288. Leif Fredriksson Östersunds BK 1365 192 150    
289. Matz Classon Fredrikshof IF BK 1365 179 183    
290. Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK 1365 178 178    
291. Helena Embretzén BK Elan 1365 175 171    
292. Thomas Alexandersson Hurricanes BK 1365 168 166    
293. Lars Lindberg BK Loket 1365 151 155    
294. Oscar Sjögren Turebergs BwK 1364 212 164 Ja  
295. Eric Wenström BK Mjölby Bowling 1364 187 181 Ja  
296. Urban Norman Junsele BK 1363 208 180    
297. Per Bondesson BK ABeCe 1363 191 174    
298. Stig Lundberg Delta 72 1363 177 146    
299. Claes Björklund Kabare BS 1363 159 175    
300. Johan Rundgren BK Force 1362 152 198    
301. Johan Holmgren Warpen BK 1361 177 161    
302. Jens Millgård Gävle KK 1361 158 204    
303. Michael Flodin Team Ystad BK 1360 203 187    
304. Peter Engborg Fredrikshof IF BK 1360 153 166    
305. Per Hall Team Ystad BK 1359 196 188    
306. Filip Emanuel Team Ystad BK 1359 183 171    
307. Ambjörn Wermelin BK Kåess 1358 202 136    
308. Kim Wikman BK Ax 1358 170 176    
309. Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening 1358 152 176    
310. Mauri Salonen DN-Expressens IF 1357 158 156    
311. Philip Hedlund Glasrikets KK 1356 185 157    
312. Lars Axberg BK Glam 1356 167 151    
313. Jan Lundgren BK Kåess 1356 165 158    
314. Lina Hamberg Uppsala BC 90 1356 141 193    
315. Conny Halvarsson Östersunds BK 1355 199 159    
316. Lars-Göran Hallström BK Granen 1354 169 170    
317. Kenny Bengtsson Sigma BK 1353 175 169    
318. Eva Bengtsson KS Edsbowlarna 1353 167 167    
319. Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening 1352 178 178    
320. Håkan Eriksson DN-Expressens IF 1352 166 127    
321. Moa Jonsson Sandvikens AIK BK 1350 177 164    
322. Hans Fredén BK Amiki 1350 173 178    
323. Felicia Svensson BK Högland 1350 129 185    
324. Leo Ornered Stureby BK 1350 115 162    
325. Ann-Ki Larsson Carlsson Hammarby IF BF 1348 178 175    
326. Hanna Olsson BS Hässle 1348 137 169    
327. Lena Thurn AIK 1347 178 196    
328. Daniel Holmberg Team Ystad BK 1347 148 168    
329. Niclas Lantz Team Lerum BC 1347 139 187    
330. Alice Lindqvist Team Baltzar BC 1346 163 168    
331. Carola Karlsson Warpen BK 1346 158 172    
332. Christer Eklund BK Amiki 1346 153 206    
333. Göran Jans BK Stöten 1344 180 204    
334. Ulf Nilsson Jörlemyr Hammarby IF BF 1343 209 162    
335. Felix Bergman Team Linköping BC 1343 175 125    
336. Fredrik Andersson Sundbybergs IK 1343 140 199    
337. Kristofer Bergström BK SF-04 Åtvidaberg 1342 198 148    
338. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb 1342 194 150    
339. Jan Flodin Team Enköping BK 1342 170 175    
340. Staffan Berglin BK Brio 1342 151 151    
341. Lena Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening 1342 142 168    
342. Sebastian Andersson Täby BwK 1339 174 145    
343. Ari Mutka Djurgårdens IF Bowlingförening 1337 202 135    
344. Theres Oskarsson BK Team Obelix 1336 190 179    
345. Lennart Sporre Tyresö BK 1336 156 168    
346. Leif Olsson BK Amiki 1336 149 195    
347. Stefan Halvarsson Warpen BK 1336 137 140    
348. Lukas Samuelsson Falu Bowlingklubb 1335 163 213    
349. Johan Gustafsson BK SF-04 Åtvidaberg 1332 190 156    
350. Monica Söderlund KK Träff 1331 190 157    
351. Mikael Mannqvist Warpen BK 1331 167 182    
352. Thomas Linder Gävle KK 1331 142 204    
353. Torsten Bendeus BF Solängen 1330 143 155    
354. Christina Granath BwK Ankaret 1328 158 191    
355. Ann-Marie Sandberg BK Ös På 1328 148 187    
356. Mikael Tonsjö Kabare BS 1326 152 155    
357. Olof Abrahamson Falköpings AIK BK 1325 197 171    
358. Gert Larsson BK ABeCe 1324 177 151    
359. Kaj Rannikko BK Scott 1324 149 193    
360. Jenny Lindius Team Södertälje BK 1323 188 158    
361. Conny Aronsson Annelunds BK 1323 165 151    
362. Lena Lindblom BK Birger 1322 160 157    
363. Carina Eriksson Linköpings DBS Zorita 1322 157 126    
364. Jörgen Ek Sundbybergs IK 1322 152 195    
365. Dennis Pettersson Motala BF 1321 171 124    
366. Lars Eklund Kings Pin BK 1321 146 194    
367. Kjell-Erik Johansson BK Loket 1319 198 171    
368. Lars-Erik Karlsson BK Ax 1319 179 170    
369. Kjell Wikström BK Rättvik 1319 123 157    
370. Niklas Tillberg BK SF-04 Åtvidaberg 1318 195 166    
371. Anette Öberg BC Cobbers 1318 175 137    
372. Sandra Åkesson Tingsryd KK 1317 149 194    
373. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn 1317 137 194    
374. Kenneth Engdahl BK ABeCe 1316 189 150    
375. Caroline Innergård Hammarby IF BF 1316 187 163    
376. Dennis Lindblom BK Skrufscha 1316 147 188    
377. Jesper Wiklund Allmänna BK 1314 197 170 Ja  
378. Catrin Tocklin United BC 1314 176 191    
379. Thomas Kedvik Sundbybergs IK 1314 134 167 Ja  
380. Elsa Mattsson Trolle BK 1313 148 150    
381. Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening 1312 141 145    
382. Alvin Kvarnström BK Force 1312 140 146    
383. Anders Kalhed IK Sleipner 1311 226 134    
384. Ronny Karlsson BK Brio 1311 176 151    
385. Siv Dahlman BK Granen 1311 146 171    
386. Kristina Brandqvist NBC Gullmarsplan BC 1310 155 177    
387. Eva Nyholm Jönsson Kings Pin BK 1310 145 185    
388. Anne Johansson BS Kulorna 1310 141 175    
389. Anita Wanhainen Team Södertälje BK 1309 139 151    
390. Sunny Östling BK Hallandia 1309 137 169    
391. Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK 1308 204 116    
392. Goliat Olofsson BK Femtionian 1308 189 214    
393. Markku Mustonen IKW/Köping BK 1308 140 212    
394. Magnus Carlsson Delta 72 1307 211 173    
395. Jan Stenberg BC Cobbers 1307 148 157    
396. Bo Lindius Team Södertälje BK 1307 140 193    
397. Rickard Lindell BS 23 1306 177 159    
398. Bertil Källberg KS Edsbowlarna 1306 151 148    
399. Christoffer Eklund Sigma BK 1306 150 183    
400. Maria Lindius AIK 1305 203 172    
401. Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC 1304 164 177    
402. Eddie Jensen BK Raa 1304 138 177    
403. Kristina Rydén BK Mjölby Bowling 1303 150 166    
404. Emil Fredriksson BK June 1303 142 161    
405. Tomas Björnlund SK Nova 1302 179 185    
406. Helen Eklund Djurgårdens IF Bowlingförening 1302 158 165    
407. Åke Dahlman BK Granen 1301 147 169    
408. Christian Christensen BK ABeCe 1297 171 184    
409. Hampus Wiklund Team Linköping BC 1297 164 141    
410. Henry Ingmansson BK Viskan 1297 147 208    
411. Emelie Lideberg Team X-Calibur BK 1296 138 184    
412. Jessica Ström Junsele BK 1295 154 181    
413. Johnny Nilsmats BK Cahoot 1295 125 138    
414. Benjamin Lambert Matteus-Pojkarna BK 1294 159 193    
415. Saga Gannerud Skillingaryds IS 1293 205 201    
416. Harri Makkonen Täby BwK 1292 154 138    
417. Lucas Höög Team Gamleby BC 1292 147 163    
418. Elis Jacobsson Glasrikets KK 1289 188 178    
419. Göran Larsson Delta 72 1289 141 149    
420. Ove Sundén BF Krypton 1288 185 146    
421. Christer Egeborg Kings Pin BK 1288 177 189    
422. Börje Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening 1287 198 165    
423. Alexander Holm Kvänums BK 1287 139 181    
424. Ronja Eklund Bålsta BC 1286 154 186    
425. Peter Rooslien Sigma BK 1285 151 134    
426. Linnéa Andersson BK Hallandia 1282 162 157    
427. Kristina Sävström BwK Ankaret 1282 148 169    
428. Göran Malmkvist Warpen BK 1281 178 153    
429. Jonas Jonsson Team X-Bowlers BC 1280 150 162    
430. Jeanette Svahn BS Kulorna 1280 134 169    
431. Bo Jansson BK Loket 1280 129 164    
432. Linus Alm Djurgårdens IF Bowlingförening 1278 167 192    
433. Manne Steen Halmia BS 1278 149 144    
434. Joel Lindström Team X-Bowlers BC 1278 145 134    
435. Birgitta Eklund BK Granen 1277 166 170    
436. Elin Ek NBC Gullmarsplan BC 1277 130 188    
437. Jan Hoflin SK Nova 1275 191 151    
438. Jan-Erik Hagen Mini Arccus Club 1275 151 172    
439. Jussi Viitamäki BK Granen 1274 162 165    
440. Daniel Jones Täby BwK 1274 119 163    
441. Anders Andersson Warpen BK 1272 169 181    
442. Tim Fredriksson Kulladals BS 1272 144 154    
443. Susanne Juthagen KK Träff 1271 190 171    
444. Maria Engström Volvo FK 1270 169 159    
445. Sven-Erik Hedman Delta 72 1270 160 137    
446. Pia Tedhamn Linköpings DBS Zorita 1269 111 147    
447. Leif Gustafsson Wabo BK 1268 149 170    
448. Hans-Olof Bengtsson BKF Falkenberg 1265 169 152    
449. Christer Hodell Djurgårdens IF Bowlingförening 1265 101 148    
450. Margita Andersson Sollentuna BwK 1263 172 183    
451. Ahmed Shalbak Hedemora Ungdoms BK 1262 139 168    
452. Annika Eriksson BK Birger 1261 143 162    
453. Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr 1260 143 155    
454. Birgitta Nilsson BK Bells 1260 135 159    
455. Gittan Aronson Linköpings DBS Zorita 1259 126 148    
456. Filip Landkvist BK Mjölby Bowling 1252 163 192    
457. Jan Andersson BwK Ankaret 1252 161 172    
458. Karin Wiklund Linköpings DBS Zorita 1251 158 150    
459. Carina Wiktorsson BK Team Obelix 1250 126 147    
460. Lars Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening 1249 190 177    
461. Kenneth Hagberg Mini Arccus Club 1249 148 181    
462. Nathalie Agnekil AIK 1247 168 126    
463. Erik Persson Götene BK 1246 122 187    
464. Anders Kretz BK Ax 1245 161 161    
465. Catarina Tiveljung Hurricanes BK 1243 148 177    
466. Tim Svebeck Eksjö BK/EBOK 1241 166 137    
467. Tobias Bredin Östersunds BK 1239 213 176    
468. Mathilda Hassa BK Karma 1239 148 176    
469. Sara Steen Halmia BS 1238 153 183    
470. Sofia Berg BK Klossen 1238 148 136    
471. Janne Holmblad BK Kåess 1237 190 158    
472. Marcus Söderberg Norrtälje BwK 1234 141 162    
473. Roger Björklund Kabare BS 1233 185 133    
474. Patrik Ehn BK Kåess 1230 166 124    
475. Göran Tegström Djurgårdens IF Bowlingförening 1230 147 127    
476. Krister Peldán Team X-Bowlers BC 1229 172 163    
477. Christer Mellberg Karlstad BK 1229 169 166    
478. Michael Ahlin Team X-Bowlers BC 1229 158 168    
479. Jenny Sundström Hammarby IF BF 1229 155 191    
480. Olle Svalborg Djurgårdens IF Bowlingförening 1229 151 173    
481. Marie Lindell BS 23 1227 158 208    
482. Tim Sundström BK Stallis 1227 146 176    
483. Pia Tukki Bogesunds BK 1225 190 148    
484. Peter Åkesson Tingsryd KK 1224 180 177    
485. Mio Karlsson Team X-Bowlers BC 1222 156 176    
486. Magnus Åberg Karlstad BK 1222 139 175    
487. Anette Eriksson BK Laxen 1219 198 135    
488. Eric Strömberg BK Team Obelix 1219 154 168    
489. Lucas Nybacka Motala BF 1219 149 142    
490. Rasmus Roos Team Alingsås BC 1217 170 156    
491. Alva Juul Skillingaryds IS 1217 163 131    
492. Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK 1217 134 191    
493. Anna-Carin Björklund BK Granen 1212 159 162    
494. Michael Sonefors Warpen BK 1208 168 183    
495. Evy Larsson BwK Ankaret 1208 132 148    
496. Fredrik Andersson IK Sleipner 1204 131 193    
497. Annica Andersson Vänersborgs BS 1200 132 158    
498. Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK 1199 198 134    
499. Thomas Lundell Djurgårdens IF Bowlingförening 1197 179 137    
500. Linnea Isberg Cranser Bålsta BC 1194 135 175    
501. Emil Fors Matteus-Pojkarna BK 1192 127 177    
502. Engla Cotera Nilsson Stureby BK 1192 118 131    
503. Josefin Sörensson Bulltofta BK 1191 152 135    
504. Hans Bengtsson Team X-Bowlers BC 1187 165 130    
505. Lukas Martinsson Tingsryd KK 1187 122 182    
506. Martin Björk Mini Arccus Club 1184 149 160    
507. Pernilla Nordgren Stånga IF 1182 171 167    
508. Theodor Wase Djurgårdens IF Bowlingförening 1181 181 159    
509. Marita Sundell Hammarby IF BF 1181 141 153    
510. Mia Johansson Hammarby IF BF 1180 149 137    
511. Linda Wetterberg BK Solid 1176 152 170    
512. Tony Svensson Sundbybergs IK 1175 149 168    
513. Jonas Westlund Djurgårdens IF Bowlingförening 1173 119 161    
514. Elin Gustavsson Spader Dam 1170 153 172    
515. Samuel Östling Halmia BS 1168 127 129    
516. Matiias Eriksson BK Karma 1167 159 118    
517. Lillan K Nedermo Täby BwK 1167 159 117    
518. Esther Lehrman BK Hallandia 1165 120 122    
519. Kjell-Ove Hollstenius BK Granen 1164 118 121    
520. Emil Ring BS 23 1161 125 133    
521. Hanna Larsson BK Force 1160 146 157    
522. Björn Kindström BK Karma 1158 150 125    
523. Viktoria Sandlund IFK Umeå 1155 152 158    
524. Cathrine Mjöbo Lunds BK Mamba 1154 161 168    
525. Emma Persson BK Miss 1152 127 134    
526. Marianne Wedin-Johansson BK Båken 1148 159 143    
527. Emelie Larsson BK Force 1148 157 139    
528. Mary Pettersson Motala BF 1148 139 149 Ja  
529. Matilda Sandlund IFK Umeå 1145 113 145    
530. Faruk Ohranovic BC Pegasus 1141 131 139    
531. Marianne Högberg AIK 1140 159 170    
532. Marcus Pettersson Bålsta BC 1136 161 169    
533. Maria Martinsson Linköpings DBS Zorita 1135 111 162    
534. Christin Ellertsson BK Team Obelix 1133 118 156    
535. Elias Ersson BK Karma 1130 167 147    
536. Melvin Rajala Motala BF 1128 172 79    
537. Kent Wäppling Mini Arccus Club 1117 145 148    
538. Johanna Kilander BK Virveln 1113 142 132    
539. Lars Burell BK Frisk 1112 142 124    
540. Felicia Jonsson Motala BF 1100 156 132    
541. Stefan Larsson Vänersborgs BS 1099 136 147    
542. Isabella Birthe Knudsen Andreasen Spader Dam 1098 131 155    
543. Mats Lindqvist BK Granen 1090 150 107    
544. Hugo Gillner BK Taggen 1083 124 199    
545. Nils-Erik Svensson BK Scott 1082 121 104    
546. Ossian Olsson BK Flash 1078 137 174    
547. Alex Burell BK Frisk 1078 121 155    
548. Monica Lind Djurgårdens IF Bowlingförening 1073 137 142    
549. Matz Hägg Lunds BK Mamba 1072 187 143    
550. Robin Fredriksson Warpen BK 1072 154 117    
551. Agneta Mattsson BK Laxen 1070 124 151    
552. Anne Kiiskinen BK Parant 1070 104 126    
553. Joel Jans BK Stöten 1066 141 138    
554. Ruby-Lee Suta Djurgårdens IF Bowlingförening 1062 146 141    
555. Carola Pettersson AIK 1061 169 112    
556. Anton Emanuel Team Ystad BK 1054 132 129    
557. Per Willsson Djurgårdens IF Bowlingförening 1047 122 136    
558. Clara Aneer BC Pegasus 1035 158 88    
559. Susanne Nilsson Linköpings DBS Zorita 1027 165 134    
560. Jarmo Lindmark Kabare BS 1010 145 149    
561. Elias Karlsson Tingsryd KK 1003 106 101    
562. Lisa Björk BK Parant 993 102 148    
563. Emilia Kiiskinen Motala BF 939 129 123    
564. Peter Alm Djurgårdens IF Bowlingförening 492 0 0    
565. Emma Gadd Spader Dam 421 0 0