Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Söndagen den 26 maj 14:00

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Adam Andersson BK Cahoot Herrar A - 16
2. Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 17 - 21
3. Niklas Rothman Kulladals BS Herrar A 17 - 21
4. Robin Sandberg BK Taifun Herrar A 17 - 21
5. Jonas Persson-Planefors BK Taifun Herrar A 22-30
6. Marcus Tidbeck Stureby BK Herrar A 22-30
7. Victor Forss Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30
8. Jonas Johansson Tingsryd KK Herrar A 31-40
9. Rickard Zacco Stureby BK Herrar A 31-40
10. Joakim Håkansson Tingsryd KK Herrar A 41-50
11. Magnus Ahlberg BK Full House Herrar A 51-64
12. Thomas Hegnelius Tingsryd KK Herrar A 65-
13. Maximiliam Hübbe IFK Borås Herrar B 17-21
14. Marcus Hallenberg Sandvikens AIK BK Herrar B 31-40
15. Anelia Andersson BK Cahoot Damer A -16
16. Annabelle Andersson BK Cahoot Damer A -16
17. Olivia Lindén BK Cahoot Damer A -16
18. Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21
19. Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21
20. Emma Burman B-K Eva Damer A 22-30
21. Felicia Bergvall BK Kaskad Damer A 22-30
22. Hanna Hillman Sandvikens AIK BK Damer A 22-30
23. Jeanette Tagesson BK Kyrk Skövde Damer A 31-40
24. Barbro Erlandsson BK Team Trollhättan Damer A 65-
25. Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30
26. Marika Glad BK Kyrk Skövde Damer B 31-40
27. Annelie Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 51-64
28. Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Damer B 51-64
29. Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer
30. Josefine Linderoth Spader Dam Elitklass Damer
31. Linnea Rundgren B-K Eva Elitklass Damer
32. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Damer
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Emma Burman B-K Eva Damer A 22-30
  Linnea Rundgren B-K Eva Elitklass Damer
2. Annelie Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 51-64
  Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30
3. Jeanette Tagesson BK Kyrk Skövde Damer A 31-40
  Marika Glad BK Kyrk Skövde Damer B 31-40
4. Jonas Persson-Planefors BK Taifun Herrar A 22-30
  Robin Sandberg BK Taifun Herrar A 17 - 21
5. Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21
  Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Damer
6. Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21
  Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Damer