Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Torsdagen den 30 maj 14:00

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Alexander Holm Team Alingsås BC Herrar A - 16
2. Ossian Olsson BK Flash Herrar A - 16
3. Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A - 16
4. Lucas Höög Team Pergamon BC Herrar A 17 - 21
5. William Berggren Team Clan BK Herrar A 17 - 21
6. Jacob Carlsson Team Gamleby BC Herrar A 22-30
7. Henrik Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A 41-50
8. Magnus Snell BK Team Obelix Herrar A 41-50
9. Peter Hellström BK Laxen Herrar A 41-50
10. Stefan Berggren Varta BK Herrar A 41-50
11. Ambjörn Lindqvist Team Baltzar BC Herrar A 51-64
12. Ante Andersson BK Kyrk Skövde Herrar A 51-64
13. Lars-Erik Hellström BK Laxen Herrar A 51-64
14. Patrik Svensson Varta BK Herrar A 51-64
15. Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A 51-64
16. Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65-
17. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 65-
18. Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30
19. Leif Fredriksson Östersunds BK Herrar B 51-64
20. Alice Lindqvist BK Merci Damer A -16
21. Ottilia Olsson BK Flash Damer A -16
22. Christina Kiiskinen BK Kaskad Damer A 22-30
23. Christina Lindqvist BK Merci Damer A 41-50
24. Maria Engström BK Filippa Damer A 51-64
25. Eva-Lotte Axelsson BK Filippa Damer A 65-
26. Carl-Oskar Palmér Team Clan BK Elitklass Herr
27. Hampus Nilsson Örgryte IS BF Elitklass Herr
28. Linus Vedin Team Clan BK Elitklass Herr
29. Mattias Nilsson BK Jösse Elitklass Herr
30. Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr
31. Viktor Albihn BKF Falkenberg Elitklass Herr
32. Amanda Engström BK Kaskad Elitklass Damer
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Hampus Nilsson Örgryte IS BF Elitklass Herr
  Viktor Albihn BKF Falkenberg Elitklass Herr
2. Carl-Oskar Palmér Team Clan BK Elitklass Herr
  Linus Vedin Team Clan BK Elitklass Herr
3. Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65-
  Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30
4. Mattias Nilsson BK Jösse Elitklass Herr
  Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr
5. Leif Fredriksson Östersunds BK Herrar B 51-64
  Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A 51-64
6. Alice Lindqvist BK Merci Damer A -16
  Christina Lindqvist BK Merci Damer A 41-50
7. Jacob Carlsson Team Gamleby BC Herrar A 22-30
  Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A - 16
8. Henrik Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A 41-50
  Lucas Höög Team Pergamon BC Herrar A 17 - 21
9. Amanda Engström BK Kaskad Elitklass Damer
  Christina Kiiskinen BK Kaskad Damer A 22-30
10. Eva-Lotte Axelsson BK Filippa Damer A 65-
  Maria Engström BK Filippa Damer A 51-64