Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Resultat för Söndagen den 26 maj 10:00

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

 
 
HERRAR A - 16
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Theo Stéen
Halmia BS
173 154 146 195 134 193 186 191     1372
2. Oscar Sjögren
Turebergs BwK
144 191 161 138 177 177 164 212     1364
3. Simon Andersson
Olofströms BS
127 145 177 126 186 223 170 138     1292
 
 
HERRAR A 17 - 21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Eliaz Olsson
BK Femtionian
200 182 212 223 176 211 203 211     1618
2. Elias Sjögren
Turebergs BwK
219 190 193 198 165 204 193 176     1538
3. Lukas Andersson
Olofströms BS
145 219 187 151 202 179 189 172     1444
4. William Olofsson
BK Femtionian
184 189 156 216 179 175 164 164     1427
5. Tim Fredriksson
Kulladals BS
178 136 154 172 145 189 154 144     1272
 
 
HERRAR A 22-30
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Sebastian Persson
IS Göta
170 185 240 175 154 216 228 212     1580
 
 
HERRAR A 51-64
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Håkan Nilsson
BK Thule
209 151 164 166 211 218 155 154     1428
 
 
HERRAR B 17-21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Goliat Olofsson
BK Femtionian
147 148 172 135 151 152 214 189     1308
2. Samuel Östling
Halmia BS
207 130 173 132 133 137 129 127     1168
 
 
HERRAR B 22-30
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Maximilian Ståhl
BK Thule
166 161 164 162 181 172 202 201     1409
2. Felix Ståhl
BK Thule
161 162 226 149 150 161 213 159     1381
 
 
HERRAR B 51-64
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Manne Steen
Halmia BS
176 136 147 201 168 157 144 149     1278
 
 
HERRAR B 65-
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Staffan Berglin
BK Brio
157 155 178 185 143 222 151 151     1342
 
 
DAMER A -16
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Emma Gadd
Spader Dam
156 147 118               421
 
 
DAMER A 17-21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Ottilia Gunnarsson
BS Hässle
182 212 169 214 191 173 220 145     1506
2. Emma Halttunen
Spader Dam
137 177 165 188 137 211 144 181     1340
 
 
DAMER B 17-21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Hanna Olsson
BS Hässle
166 177 209 171 182 137 169 137     1348
2. Sunny Östling
BK Hallandia
171 174 202 122 148 186 169 137     1309
3. Josefin Sörensson
Bulltofta BK
160 135 181 151 141 136 135 152     1191
4. Isabella Birthe Knudsen Andreasen
Spader Dam
113 134 147 118 128 172 155 131     1098
 
 
DAMER B 22-30
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Ellinor Hedengren
Spader Dam
147 146 130 192 125 173 136 127     1176
 
 
ELITKLASS HERR
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Alexander Johansson
Kulladals BS
223 244 229 187 213 206 244 182     1728
2. Karl Wahlgren
IS Göta
237 196 228 196 214 216 227 204     1718
3. Rasmus Edvall
IS Göta
167 221 218 171 262 215 238 225     1717
4. Robin Persson
IS Göta
243 204 194 210 228 198 244 171     1692
5. Rasmus Green
IS Göta
160 193 220 197 211 210 206 214     1611
 
 
ELITKLASS DAMER
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Anna Andersson
Spader Dam
210 195 187 159 204 165 232 179     1531
2. Emma Andersson
Spader Dam
155 211 209 180 181 146 147 216     1445
3. Amanda Gadd
Spader Dam
174 159 173 135 153 202 160 192     1348